MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Płyty, które warto znać

The Cure wydają nową wersję „Paris” z okazji 30-lecia. Na wznowieniu znajdą się dwa niepublikowane wcześniej utwory. Wydawnictwo ukaże się 22 marca.
Jedna z najlepszych przegapionych płyt ostatnich lat. Rewelacyjny album Kanadyjczyków, ostatni na którym zagrał Dallas Good. Krążek ukazał się już po śmierci gitarzysty.
Chwytający muzyczną energię Łodzi, soundtrack kultowego filmu Piotra Szczepańskiego. Na płycie m.in. O.S.T.R., Cool Kids Of Death, L.Stadt, 19 Wiosen i Psychocukier.
Legendarny zespół z Tucson w Arizonie celebruje 20 lecie wydania przełomowego albumu. Z tej okazji otrzymujemy zremasterowaną wersję płyty plus niepublikowany wcześniej koncert "Cowboys In Sweden" z coverem "Alone Again Or" zespołu Love.
Monumentalne i niezwykle osobiste dzieło pana E czyli Marka Everetta, od lat nagrywającego pod szyldem Eels, doczekało się właśnie winylowej reedycji.
Marshmallow czyli zagubiony barwny fragment mozaiki, na którą składają się płyty takich artystów jak Crowded House, The Go-Betweens czy Bic Runga.
41 lat po premierze, legendarny power gitarowy album The Dream Syndicate, doczeka się rozbudowanej reedycji.
Najpiękniejsza muzyczna porażka w historii Australii czyli zapomniane arcydzieło Davida McComba i jego zespołu, oto The Triffids!
Autor kultowej książki "The Basketball Diaries" i jego trochę zapomniana płyta, wydana z pomocą Keitha Richardsa. Posłuchajcie zespołu Jima Carrolla.
Minęło 20. lat od wydania debiutanckiego albumu Yeah Yeah Yeahs "Fever to Tell". Obejrzyj dokument "There is No Modern Romance".
40 lat temu Roddy Frame, 19-latek ze Szkocji i jego zespół zadebiutowali zestawem zwiewnych melodii.
Harry Belafonte, aktor, pieśniarz, obrońca praw człowieka. Trudno w słowach, zwłaszcza kilku oddać ogrom dokonań artystycznych i społecznych wyjątkowej postaci. Oto jedno z jego najważniejszych muzycznych dzieł. Płyta "Calypso".
I to by było na tyle

The Cure - Paris

The Sadies - Colder Streams

Różni Wykonawcy - Aleja Gówniarzy

Calexico - Feast Of Wire

Eels - Blinking Lights And Other Revelations

Marshmallow - Marshmallow

The Dream Syndicate - The Days Of Wine And Roses

The Triffids - Born Sandy Devotional

The Jim Carroll Band - Catholic Boy

Yeah Yeah Yeahs - Fever To Tell

Aztec Camera - High Land, Hard Rain

Harry Belafonte - Calypso

Micah P. Hinson - Micah P. Hinson And The Gospel Of Progress

Dino Valente - Dino Valente

The Beach - Boys Surf's Up

Nick Heyward - North Of A Miracle

David Bowie - Let's Dance

Suede - Suede

Muslimgauze - Islamic Songs

Dr. John - Gris Gris

I to by było na tyle