MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Aztec Camera

High Land, Hard Rain

Rough Trade

1.Oblivious
2.The Boy Wonders
3.Walk Out To Winter
4.The Bugle Sounds Again
5.We Could Send Letters
6.Pillar To Post
7.Release
8.Lost Outside The Tunnel
9.Back On Board
10.Down The Dip

40 lat temu Roddy Frame, 19-latek ze Szkocji i jego zespół zadebiutowali zestawem zwiewnych melodii.

W 1987 roku, zespół Aztec Camera wydał singiel pt. “Somwhere In My Heart”. Przebojowa piosenka do dziś jest obecna na playlistach wielu rozgłośni radiowych i pozostaje prawdopodobnie jedyną, tak powszechnie znaną kompozycją grupy. Tym bardziej warto przypomnieć kolekcję zgrabnych utworów z poetyckimi tekstami, tworzących debiutancki album sprzed 40 lat. Z perspektywy współczesnych standardów muzyki pop, ten krążek to antyk, dźwiękowy artefakt z pradawnej zapomnianej krainy ale pełen uwodzicielskiego uroku.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.