MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".
4 listopada 2002 roku, Wiltern Theatre w Los Angeles. Legendarny koncert z trasy "Licks" wreszcie wydany.
Drugi solowy album członkini Sonic Youth to zbiór mrocznych melorecytacji do dźwięków powolnego, postindustrialnego hip-hopu. Artystka z mocą daje wyraz niepokojom, jakie towarzyszą człowiekowi we wszechobecnym chaosie przemocy i dezinformacji.
To już koniec ukrywania się za maską. Człowiek nie zważając na gatunkowe ramy, przedstawia album Szum, w którym fikcja i letarg przeplatają się z bolesnymi realiami dzisiejszego świata.
Wspólna płyta gigantów z Manchesteru - Liama Gallaghera i Johna Squire'a. Wieloletni przyjaciele, podziwiający wzajemnie swoje dokonania, rozpoczęli współpracę, gdy John dołączył do Liama podczas koncertów w Knebworth.
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.
Kelela prezentuje cyfrowy album wypełniony remixami nagrań z jej ubiegłorocznej, znakomitej płyty "Raven".
Oto jest. Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK”, wymawiane jako "tank" z odrobiną "g" czyli onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar.
Senne wokale i nieśpieszne melodie w rytmie walca, połączone z finezyjną mieszanką klimatu country, syntezatorowych aranżacji w stylu lat 80. oraz psychodelicznych orkiestracji. Innymi słowy, Grandaddy powrócił.
Twórca jednej z najlepszych piosenek czasów lockdownu ("Gemini & Leo"), powraca ze zbiorem utworów zainspirowanych brzmieniem syntezatora Sal -Mar.
Drugi solowy album dawnej liderki Alabama Shakes to błyskotliwy miks soulu, funku, wciągających rytmów, świetnych melodii i życiowych tematów.
Soundtrack do dwóch ostatnich sezonów serialu Peaky Blinders to mroczna, sugestywna muzyka, w której gitara Anny Calvi gra pierwszoplanową rolę. Idealnie wpasowana w obraz, sprawdza się też, jako samodzielne dzieło.
Kosmiczny noise. Psychodeliczna podróż międzygalaktyczna na przesterowanych gitarach, elektronice, wiertarce, kazoo, ukululele. Leniwie budowane opowieści, składane z pozornie nieprzystajcych odprysków, niepostrzeżenie wciągają i nie puszczają aż do końca. Hipnotyczna płyta.
Połamana, hipnotyczna i minimalistyczna elektronika prosto z Syberii. Dźwiękowa podróż po układzie scalonym przez faktury zahaczające z jednej strony o brzmienia industrialne, z drugiej zaś o ambientalne klimaty.
I to by było na tyle

Vampire Weekend - Only God Was Above Us

Elbow - Audio Vertigo

Adrianne Lenker - Bright Future

YĪN YĪN - Mount Matsu

The Rolling Stones - Live at the Wiltern

Kim Gordon - The Collective

Człowiek - Szum

Liam Gallagher, John Squire - Liam Gallagher & John Squire

Whispering Sons - The Great Calm

Nadine Shah - Filthy Underneath

Real Estate - Daniel

MGMT - Loss Of Life

Kelela - Rave:N, The Remixes

Idles - Tangk

Grandaddy - Blu Wav

Helado Negro - Phasor

Britanny Howard - What Now

Anna Calvi - Peaky Blinders

Or Best Offer - Center

Roma Zuckerman - Phenomenon of Provincial Mentality

I to by było na tyle