MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Koncerty, na których warto być

Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.
New Model Army przyjeżdża do Polski promować swoją najnowszą płytę Unbroken, która ukaże się 26 stycznia. Zespół zagra także w Warszawie (Palladium 9.03), Gdańsku (B90 11.03) i Poznaniu (Tama 12.03).
Deathmetalowa uczta w Krakowie. Gwiazdą wieczoru będzie holenderska, legendarna kapela Pestilence. Jej supportami będą Bodyfarm z Holandii i Carnation z Belgii.
Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Koncert trzech zespołów, podczas którego można spodziewać się: punka, poezji performatywnej, tańca współczesnego, muzyki brzmiącej, jak smakują kwaśne żelki, energii, chaosu, garści przenośni i braku jakichkolwiek wniosków.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Zaraźliwa mieszanka funku, hip-hopu, rock'n'rolla i jazzu w maju odpali petardy w warszawskiej Progresji. Należy oczekiwać utworów z nowej płyty, której premiera odbędzie się w tym roku.
Laibach, Therion, Deine Lakaien, The 69 Eyes, Suicide Commando, Forced To Mode, Hiroszyma, Las Trumien, Popiół, Psychoformalina, Alien Vampires, Cierń, Dernière Volonté, Entropia, Götterdämmerung, Kāve, Lyrre, Whalesong i wielu innych.
Dzień po premierze szóstej płyty Marc Ribot's Ceramic Dog ponownie wystąpi w warszawskim Pardon To Tu. Liderowi niezmiennie towarzyszą Shahzad Ismaily na basie i elektronice oraz Ches Smith na perkusji.