MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Koncerty, na których warto być

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Koncert trzech zespołów, podczas którego można spodziewać się: punka, poezji performatywnej, tańca współczesnego, muzyki brzmiącej, jak smakują kwaśne żelki, energii, chaosu, garści przenośni i braku jakichkolwiek wniosków.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Zaraźliwa mieszanka funku, hip-hopu, rock'n'rolla i jazzu w maju odpali petardy w warszawskiej Progresji. Należy oczekiwać utworów z nowej płyty, której premiera odbędzie się w tym roku.
Laibach, Therion, Deine Lakaien, The 69 Eyes, Suicide Commando, Forced To Mode, Hiroszyma, Las Trumien, Popiół, Psychoformalina, Alien Vampires, Cierń, Dernière Volonté, Entropia, Götterdämmerung, Kāve, Lyrre, Whalesong i wielu innych.
Dzień po premierze szóstej płyty Marc Ribot's Ceramic Dog ponownie wystąpi w warszawskim Pardon To Tu. Liderowi niezmiennie towarzyszą Shahzad Ismaily na basie i elektronice oraz Ches Smith na perkusji.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
Podczas tegorocznego Mystic Festival w Gdańsku zagrają m.in.. Voivod, Godflesh, Danzig, Gojira, Meshuggah, Testament, Behemoth, Dom Zły, Electric Wizard, Exodus, Greg Puciato, Izzy And The Black Trees, Krzta, Unleashed, Watain.
Hide, atakujący wszelkie zmysły industrialny duet z Chicago wystąpi w Łodzi 10 maja. Zaprezentuje się także łódzki projekt SECT7.
W ramach festiwalu Millenium Docs Against Gravity łódzkie Kino Charlie pokaże dokument o 84-letniej DJ'ce. Po filmie Vika porozmawia z widzami i zaprezentuje set DJ-ski.
W ramach obchodów Tygodnia Fashion Revolution w łódzkiej Przestrzeni odbędzie się projekcja filmu "Punks Against Sweatshops" oraz koncert zespołów Wieże Fabryk i Już nie żyjesz. Po koncercie na afterparty zaprasza DJ Fagot.
Antena Krzyku, najstarszy niezależny label w Polsce organizuje 27 maja benefit na rzecz Fundacji Ocalenie wspierającej uchodźców. Zagrają Kisu Min, Psychocukier oraz Izzy and The Black Trees.