MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Liam Gallagher, John Squire

Liam Gallagher & John Squire

01/03/2024

Warner

1. Raise Your Hands
2. Mars To Liverpool
3. One Day At A Time
4. I"m a Wheel
5. Just Another Rainbow
6. Love You Forever
7. Make It Up As You Go Along
8. You're Not The Only One
9. Im So Bored
10. "Mother Nature's Song

Wspólna płyta gigantów z Manchesteru - Liama Gallaghera i Johna Squire'a. Wieloletni przyjaciele, podziwiający wzajemnie swoje dokonania, rozpoczęli współpracę, gdy John dołączył do Liama podczas koncertów w Knebworth.

Pomysły na piosenki szybko zaczęły się pojawiać, a album nabrał kształtu podczas prac w Los Angeles z uznanym producentem, Gregiem Kurstinem, który zagrał też na basie. Za perkusją zasiadł Joey Waronker (Beck, R.E.M., Atoms for Peace). Od razu wszystko zaskoczyło i brzmieli, jakby od dawna byli zespołem.

Miałem świeżo w pamięci koncerty w Knebworth, kiedy zacząłem pisać materiał – dodaje John Squire. Starałem się, by nie brzmiało to zbyt rockowo, a zarazem wpleść w te piosenki nieco nostalgii. Podoba mi się, że w niektórych fragmentach jest dość melancholijnie i przyjemnie, a w innych robi się lekceważąco, niegrzecznie a nawet prymitywnie. Znajdziecie tu wszystkiego po trochu. Uważam, że to naprawdę dobra mieszanka. Przeczuwałem, że razem będziemy dobrze brzmieć, ale nie spodziewałem się, że tak dobrze do siebie pasujemy.

Podoba Ci się album

Liam Gallagher & John Squire ?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".