MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Człowiek

Szum

29/02/2024

33Records

1. Nowy Gotham
2. Uśpione wulkany
3. Żar
4. Nongame
5. Lewitowanie
6. Zanim nastąpi wcielenie
7. Tak jest lepiej
8. Pomniki

To już koniec ukrywania się za maską. Człowiek nie zważając na gatunkowe ramy, przedstawia album Szum, w którym fikcja i letarg przeplatają się z bolesnymi realiami dzisiejszego świata.

Szum to wyjątkowo dynamiczne dzieło składające się z 8 utworów, które wciągają odbiorcę w wir syntezatorowych brzmień. To płyta bardzo konceptualna, aktualna i współczesna, choć będąca jednocześnie sygnałem końca pewnej epoki. Odbiorca bywa w niej hologramem, który jest zaproszony do wchodzenia w coraz to nowsze, muzyczne warstwy odsłaniające coraz to głębsze znaczenie kryjące się za poszczególnymi utworami.

“Szum” to album pełen opowieści o zderzeniach z rzeczywistością, o miejscach, w których chciałoby się żyć, o wydarzeniach, które zostawiają w nas trwały ślad, to opowieści o projektowaniu bajecznych map. Krążek ten jest również ukłonem w stronę wyobraźni, dzięki której podejmujemy próby bycia oryginalnymi — mówi Człowiek.

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".