MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

The Dream Syndicate

The Days Of Wine And Roses

Rough Trade

1. Tell Me When It's Over
2. Definitely Clean
3. That's What You Always Say
4. Then She Remembers
5. Halloween
6. When You Smile
7. Until Lately
8. Too Little, Too Late
9. The Days of Wine and Roses

41 lat po premierze, legendarny power gitarowy album The Dream Syndicate, doczeka się rozbudowanej reedycji.

The Dream Syndicate, odrobinę zapomniany, znakomity kwartet z przedmieść Los Angeles, w 1982 roku wydał płytę na przekór obowiązującym trendom. W samym środku syntezatorowego cyklonu i wzbierającej fali New Romantic, pojawił się z solidną dawką, żywego gitarowego grania, które zainspirowało wielu i nadal może być inspiracją.

Jak powiedział w jednym z wywiadów, lider zespołu, Steve Wynn: “…gdyby wokół było wówczas więcej dobrej muzyki, nigdy byśmy nic nie zrobili(…), po prostu nagraliśmy płytę z muzyką, której sami chcieliśmy posłuchać”. W czerwcu album doczeka się fantastycznej reedycji, wzbogaconej o 31 niepublikowanych wcześniej nagrań.

Podoba Ci się album

The Days Of Wine And Roses?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.