MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Harry Belafonte

Calypso

RCA Victor

1. Banana Boat (Day-O)
2. I Do Adore Her
3. Jamaica Farewell
4. Will His Love Be Like His Rum?
5. Dolly Dawn
6. Star-O
7. The Jack-Ass Song
8. Hosanna
9. Come Back Liza
10. Brown Skin Girl
11. Man Smart (Woman Smarter)

Harry Belafonte, aktor, pieśniarz, obrońca praw człowieka. Trudno w słowach, zwłaszcza kilku oddać ogrom dokonań artystycznych i społecznych wyjątkowej postaci. Oto jedno z jego najważniejszych muzycznych dzieł. Płyta "Calypso".

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.