MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Calexico

Fest Of Wire

26/05/2023

City Slang

1.Sunken Waltz
2.Quattro (World Drifts In)
3.Stucco
4.Black Heart
5.Pepita
6.Not Even Stevie Nicks...
7.Close Behind
8.Woven Birds
9.The Book And The Canal
10.Attack El Robot! Attack!
11.Across The Wire
12.Dub Latina
13.Guero Canelo
14.Whipping The Horse's Eyes
15.Crumble
16.No Doze

Legendarny zespół z Tucson w Arizonie celebruje 20 lecie wydania przełomowego albumu. Z tej okazji otrzymujemy zremasterowaną wersję płyty plus niepublikowany wcześniej koncert "Cowboys In Sweden" z coverem "Alone Again Or" zespołu Love.

Joey Burns i John Convertino przygotowali jubileuszową wersję jednej z najlepszych płyt swojego projektu czyli zespołu Calexico. “Feast Of Wire” to doskonały przykład muzycznej i szerzej rzecz ujmując, kulturowej eksploracji pogranicza. W tym przypadku, amerykańsko – meksykańskiego.

Calexico, miasteczko w południowej Kalifornii, pełni w nazwie zespołu rolę symbolu zgodnej, wzajemnie inspirującej koegzystencji przy granicy, która zamiast dzielić, łączy. “Feast Of Wire” to zestaw świetnych piosenek, w których harmonijnie współbrzmią elementy muzycznych tradycji obu brzegów Rio Grande.

Podoba Ci się album

Fest Of Wire?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.