MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Różni Wykonawcy

Aleja Gówniarzy - Soundtrack

15/06/2023

2.47 Records

1.Co To Kurwa Jest?
2.Cool Kids Of Death–Megapiksel
3.Cześć Marcin!
4.L.Stadt–Fagot
5.Polska Jest Jak Dupa
6.Cool Kids Of Death–Uciekaj
7.Wszystko Co Łódzkie Jest Mi Obce
8.O.S.T.R.–Kochana Polsko
9.Wiesz, Że W Łodzi Jest Centrum Ziemi?
10.Not–Miasto
11.A Kompociku Dzisiaj Nie Ma?
12.Mikrowafle–Chemia
13.Dlaczego Kurwa Nie Śpisz?!
14.Not–Scandali
15.Zawsze Wyglądaliście Na Taką Dobraną Parę
16.19 Wiosen–BWM
17.Ja Bym Chciał, Żeby Moja Łódź Rosła!
18.Not–Piosenka
19.Nie Przejmuj Się...
20.Korzeń–Hoods In Da Hood
21.Tego Nikt Nie Wymyślił. To Już Wszystko Było Wymyślone!
22.Mikrowafle–Jesteśmy Z Marsa
23.Korzeń–Miecze Świetlne
24.Spierdalaj W Pokoju!
25.Psychocukier–Śpiący Pies
26.Ścigasz Się?
27.Mikrowafle–Wysokie Napięcie
28.Wszystko Przez Te Dziury Jebane Kurwa!
29.Korzeń–Mercury
30.Myślisz, Że Życie To Wyścig Samochodowy?
31.Kuba Wandachowicz–Pusto
32.L.Stadt–March
33.Oni Wszyscy W Moim Wieku Już Nie Żyli
34.Cool Kids Of Death-Dwadześciakilka Lat
35.Józef Robakowski-Sztuka Jest Energią

Chwytający muzyczną energię Łodzi, soundtrack kultowego filmu Piotra Szczepańskiego. Na płycie m.in. O.S.T.R., Cool Kids Of Death, L.Stadt, 19 Wiosen i Psychocukier.

Rok 2007. Postindustrialna Łódź próbuje wymyślić się na nowo. Dawne fabryczne przestrzenie wypełnia muzyka i falujący tłum, na ulicach słychać spazm driftujących fur, a młodzi szukają siebie w nocnej pajęczynie miasta. Rajdowi bohaterów przez kluby, prywatki, burdele, przejścia podziemne i podwórka towarzyszy wyjątkowy soundtrack.

Na ścieżce dźwiękowej legendy łódzkiej alternatywy i barwne efemerydy. Muzyka w większości nieosiągalna na platformach streamingowych. Po 16 latach od premiery filmu, słuchając eksperymentalno – tanecznych Mikrowafli, aero – punkowych 19 Wiosen czy miejskiej super grupy – NOT, wypada docenić muzyczną obfitość “tamtej” Łodzi i jej różnorodność.

Na dodatek, pomiędzy piosenkami dostajemy krótkie dialogi filmowych bohaterów oraz mini “wykład” multimedialnego guru – Józefa Robakowskiego.
Nie ma już takiej Łodzi i nie ma już takich soundtracków.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.