MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Dino Valente

Dino Valente

Epic Records

1. Time
2. Something New
3. My Friend
4. Listen to Me
5. Me and My Uncle
6. Tomorrow
7. Children of the Sun
8. New Wind Blowing
9. Everything Is Gonna Be Alright
10.Test

Jedyna solowa płyta muzyka legendarnej grupy. Zapomniany diament psychodelicznego folku.

Urodzony jako Chester William Powers Jr. artysta, najchętniej używał pseudonimu Dino Valenti. Dlatego początkowo, nazwisko Valente na okładce płyty uznawano za błąd. Dziś nie ma to już najmniejszego znaczenia.

Valenti był od 1963 roku muzykiem grupy Quicksilver Messenger Service, jednak zanim zespół podpisał kontrakt, młodzieniec dał się złapać z nielegalnymi substancjami i spędził kilka lat za kratami słynnego przybytku – Folsom Prison. Po wyjściu na wolność, nim na dobre wrócił do zespołu, zdążył nagrać jedyną solową płytę.

Pierwszą wersję albumu wyprodukował i zmiksował Jack Nitzsche, znany ze współpracy m.in. z The Doors i Love. Ci, którzy słyszeli te nagrania, twierdzili, że piosenki brzmiały rewelacyjnie i mogły zdobyć wielką popularność. Jednak Valenti miał inny pomysł. Poirytowani szefowie wytwórni Epic zgodzili się na nową sesję nagraniową, ale zrezygnowali z promowania albumu, a przekręcone nazwisko na okładce to rzekomo także ich dzieło. Krążek komercyjnie przepadł, jednak muzyka przetrwała i wciąż odkrywają ją dla siebie kolejne pokolenia muzycznych koneserów.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.