MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Dino Valente

Dino Valente

05/08/1968

Epic Records

1. Time
2. Something New
3. My Friend
4. Listen to Me
5. Me and My Uncle
6. Tomorrow
7. Children of the Sun
8. New Wind Blowing
9. Everything Is Gonna Be Alright
10.Test

Jedyna solowa płyta muzyka legendarnej grupy. Zapomniany diament psychodelicznego folku.

Urodzony jako Chester William Powers Jr. artysta, najchętniej używał pseudonimu Dino Valenti. Dlatego początkowo, nazwisko Valente na okładce płyty uznawano za błąd. Dziś nie ma to już najmniejszego znaczenia.

Valenti był od 1963 roku muzykiem grupy Quicksilver Messenger Service, jednak zanim zespół podpisał kontrakt, młodzieniec dał się złapać z nielegalnymi substancjami i spędził kilka lat za kratami słynnego przybytku – Folsom Prison. Po wyjściu na wolność, nim na dobre wrócił do zespołu, zdążył nagrać jedyną solową płytę.

Pierwszą wersję albumu wyprodukował i zmiksował Jack Nitzsche, znany ze współpracy m.in. z The Doors i Love. Ci, którzy słyszeli te nagrania, twierdzili, że piosenki brzmiały rewelacyjnie i mogły zdobyć wielką popularność. Jednak Valenti miał inny pomysł. Poirytowani szefowie wytwórni Epic zgodzili się na nową sesję nagraniową, ale zrezygnowali z promowania albumu, a przekręcone nazwisko na okładce to rzekomo także ich dzieło. Krążek komercyjnie przepadł, jednak muzyka przetrwała i wciąż odkrywają ją dla siebie kolejne pokolenia muzycznych koneserów.

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".