MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

The Triffids

Born Sandy Devotional

Hot

1. The Seabirds
2. Estuary Bed
3. Chicken Killer
4. Tarrilup Bridge
5. Lonely Stretch
6. Wide Open Road
7. Life Of Crime
8. Personal Things
9. Stolen Property
10. Tender Is The Night (the long fidelity)

Najpiękniejsza muzyczna porażka w historii Australii czyli zapomniane arcydzieło Davida McComba i jego zespołu, oto The Triffids!

Zdarza się, że świetne piosenki, znakomity zespół i charyzmatyczny lider to za mało.

Podobnie jak AC/DC, Nick Cave, INXS czy Kylie Minogue, również The Triffids, wyruszając z Australii na podbój muzycznego świata, zaczęli od Londynu. Był sierpień 1984 roku. Zespół nagrał nad Tamizą album “Born Sandy Devotional”. Gościł w audycji Johna Peela i supportował, podczas europejskiej trasy, zespół Echo And The Bunnymen. Jednak odwlekająca się w nieskończoność premiera płyty, zmusiła grupę do powrotu. Ostatecznie krążek ukazał się w marcu 1986 roku i osiągnął umiarkowany sukces…w Szwecji i całkiem marny w ojczyźnie. David McComb opuścił zespół w 1989 i pogrążył w alkoholowo – narkotycznym piekle. Basista, Martyn Casey dołączył do Nicka Cave’a i jego The Bad Seeds, a pozostali muzycy wrócili do “normalnej” pracy, architekta, prawnika i nauczyciela.

W 2010 roku, 11 lat po śmierci Davida McComba, album “Born Sandy Devotional” znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu 100 najlepszych australijskich płyt.

Podoba Ci się album

Born Sandy Devotional?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".