MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Micah P. Hinson

Micah P. Hinson And The Gospel Of Progress

Sketchbook

1. Close Your Eyes
2. Beneath The Rose
3. Don't You (Part 1 & 2)
4. The Possibilities
5. As You Can See
6. At Last, Our Promises
7. I Still Remember
8. The Nothing
9. Stand In My Way
10. Patience
11. You Lost Sight On Me
12. Caught In Between
13. The Day Texas Sank To The Bottom Of The Sea

Rewelacyjna mieszanka pięknych melodii i stanów depresyjnych czyli debiut, wówczas 22 letniego, młodzieńca na zakręcie. Witaj smutku.

Folkowy pieśniarz w starym stylu. Niczym Woody Guthrie, nieustannie w drodze. Urodził się w Memphis ale dość szybko przeniósł do Europy i tu wydaje swoje płyty. W nagraniu pierwszej pomogli mu muzycy zespołu Earlies. Później, Hinsona można było spotkać w Hiszpanii, we Włoszech i Francji. Chudego okularnika, ćmiącego papierosy w długiej lufce, grającego na ulicach, w dusznych klubach z niskim sufitem albo na klatkach schodowych niedrogich hosteli. Posłuchajcie jego debiutanckiej płyty, jest jak pierwsza “działka”, po niej bez wahania i na szczęście bez ryzyka, sięgniecie po kolejne.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.