MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Suede

Suede

Nude

1. So Young
2. Animal Nitrate
3. She's Not Dead
4. Moving
5. Pantomime Horse
6. The Drowners
7. Sleeping Pills
8. Breakdown
9. Metal Mickey
10. Animal Lover
11. The Next Life

29 marca 1993 roku ukazał się debiutancki album Suede. Nagrany w Londynie i wyprodukowany przez Eda Bullera krążek, odniósł błyskawiczny sukces, przyniósł kilka znakomitych singli i uczynił Suede, pierwszym wielkim, angielskim zespołem lat 90-tych. Doskonałe refreny, glam rockowe riffy, dekadencki klimat, seksualnie niejednoznaczna aura i wyjątkowy wokal Bretta Andersona do dziś robią wrażenie.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.