MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Nick Heyward

North Of A Miracle

Arista

1. When I Started To Begin.
2. A Blue Hat For A Blue Day
3. Two Make It True
4. On A Sunday
5. Club Boy At The Sea
6. Whistle Down The Wind
7. Take That Situation
8. The Kick Of Love
9. The Day It Rained Forever
10. Atlantic Monday

Prawie 40 lat temu, zapomniany lider zapomnianej grupy, Haircut 100, wydał kapitalny zestaw piosenek.

Wsparty producenckim talentem Geoffa Emericka (m.in. The Beatles, The Zombies, Elvis Costello, Badfinger, Supertramp) i fantastyczną ekipą muzyków sesyjnych, Nick Heyward nagrał znakomity i całkowicie niemodny album. Był 1983 rok, królowały syntezatory i pastelowe, szyte na miarę, garnitury Duran Duran. Płyta, na której słychać mandolinę nie zrobiła furory. Szkoda. Posłuchajcie w wolnej chwili.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.