Dziesięć bardzo pozytywnych piosenek o tym, iż warto cieszyć się małymi rzeczami. Muzyka Hachiku to idealny dowód na to, że można tworzyć radosny i uśmiechnięty pop bez popadania w szmirę.
Mistrzowie prowokacji, dźwiękowych eksperymentów i wykręconych historii powracają. Tym razem nawiązują do życia doktora Kevorkiana i przypadku fana Judas Priest, który próbował popełnić samobójstwo. Od melodyjnej elektroniki do trash metalu.
Ścieżka dźwiękowa do eksperymentalnego filmu, zrealizowanego przez Kristen Pilon. Pocięte fragmenty rzeczywistości - od industrialnego hałasu, przez muzykę smyczkową, kontemplacyjne fale, po klubowe bity, składają się na niesamowitą całość.
Ponad czterdzieści minut mrocznych rytuałów odprawianych za pomocą kolażu elektroniki, szumów, dronów, ekstatycznych wokaliz i nagrań terenowych zarejestrowanych w różnych częściach świata. Przejmująca podróż przez krainę dźwiękowej ciemności.
Angielski, dziesięcioosobowy kolektyw Mandrake Handshake określa swoją muzykę mianem Flowerkraut. To idealnie oddaje zawartość debiutanckiego albumu, na którym psychodeliczne harmonie lat sześćdziesiątych doskonale łączy z krautrockową motoryką, doprawiając je jazzrockiem.
Nowy album duetu The Limiñanas przynosi kilkadziesiąt minut doskonale melodyjnej, garażowej psychodelii, nawiązującej do najlepszych wzorców. W zestawie dostajemy kilka świetnych coverów i kilkoro znakomitych gości. Fantastyczna płyta!
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".
4 listopada 2002 roku, Wiltern Theatre w Los Angeles. Legendarny koncert z trasy "Licks" wreszcie wydany.
Drugi solowy album członkini Sonic Youth to zbiór mrocznych melorecytacji do dźwięków powolnego, postindustrialnego hip-hopu. Artystka z mocą daje wyraz niepokojom, jakie towarzyszą człowiekowi we wszechobecnym chaosie przemocy i dezinformacji.
To już koniec ukrywania się za maską. Człowiek nie zważając na gatunkowe ramy, przedstawia album Szum, w którym fikcja i letarg przeplatają się z bolesnymi realiami dzisiejszego świata.
Wspólna płyta gigantów z Manchesteru - Liama Gallaghera i Johna Squire'a. Wieloletni przyjaciele, podziwiający wzajemnie swoje dokonania, rozpoczęli współpracę, gdy John dołączył do Liama podczas koncertów w Knebworth.
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.
Kelela prezentuje cyfrowy album wypełniony remixami nagrań z jej ubiegłorocznej, znakomitej płyty "Raven".
Oto jest. Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK”, wymawiane jako "tank" z odrobiną "g" czyli onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar.
I to by było na tyle
I to by było na tyle