MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Westerman

An Inbuilt Fault

Partisan Records

1. Give
2. Idol; RE-run
3. I, Catullus
4. CSI Petralona
5. Help Didn't Help At All
6. A Lens Turning
7. Take
8. An Inbuilt Fault
9. Pilot Was A Dancer

Postpandemiczny, emocjonalny remanent czyli drugi album Westermana, nagrany z pomocą perkusisty Big Thief.

Dziewięć piosenek z albumu ukształtowało się w głębinach pandemii i stanowi ścieżkę dźwiękową rozrachunku Westermana z dwoma latami intensywnej izolacji, samotności, złamanego serca i strachu.

Westerman najpierw pracował solo w okresie izolacji we Włoszech w 2020 i 2021 r., ale przypadkowe spotkanie z Jamesem Krivchenią z Big Thief na koncercie w Londynie wszystko zmieniło. Westerman zaryzykował i nawiązał współpracę z perkusistą oraz ekipą współpracowników z Los Angeles.

Dema z Włoch stały się punktami startowymi dla jamów, które w pomysłowo zmontowanych formach popchnęły piosenki w nowe sfery. Efektem jest mini opowieść o byciu w kryzysie, zszyta z porozrywanych fragmentów piosenek i spontanicznych momentów muzycznych egzorcyzmów.

Podoba Ci się album

An Inbuilt Fault?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.