MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Vera Sola

Peacemaker

02/02/2024

City Slang

1. Bad Idea
2. The Line
3. I’m Lying
4. Get Wise
5. Desire Path
6. Waiting
7. Bird House
8. Hands
9. Is That You?
10.Blood Bond
11.Instrument of War

Sześć lat po świetnym debiucie "Shades", Vera Sola powraca z zestawem stylowych piosenek, brzmiących niczym z soundrack zapomnianego westernu.

Wyobraźcie sobie jak brzmiałaby płyta gdyby zespół Calexico albo Sacri Cuori zaprosił do nagrania dziewczynę o niskim hipnotycznym głosie oraz Marca Ribota czyli gitarzystę Toma Waitsa. Czy potrzeba lepszej rekomendacji by sięgnąć po krążek. Piosenki przyklejają się do skóry niczym gęsty pył, niesiony gorącym wiatrem znad prerii.

Podoba Ci się album

Peacemaker?

A te płyty znasz?

Premiera: 23/02/2024
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
Premiera: 23/02/2024
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Premiera: 23/02/2024
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
Premiera: 23/02/2024
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.