MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.
Premiera: 08/03/2024
Drugi solowy album członkini Sonic Youth to zbiór mrocznych melorecytacji do dźwięków powolnego, postindustrialnego hip-hopu. Artystka z mocą daje wyraz niepokojom, jakie towarzyszą człowiekowi we wszechobecnym chaosie przemocy i dezinformacji.
Premiera: 26/01/2024
Soundtrack do dwóch ostatnich sezonów serialu Peaky Blinders to mroczna, sugestywna muzyka, w której gitara Anny Calvi gra pierwszoplanową rolę. Idealnie wpasowana w obraz, sprawdza się też, jako samodzielne dzieło.
Premiera: 02/02/2024
Dwie obłąkańcze załogi - Victims Family i Nasalrod, po serii wspólnych koncertów zapowiadają wspólny album (22 marca). Pilotuje go utwór Nasalrod - pełen szalonej energii, teatralnych zwrotów i punkowej agresji.
Premiera: 26/01/2024
Hipnotyczny i transowy, dziewięciominutowy killer zapowiada ósmą płytę tria Fire! Materiał na nią nagrany został na żywo w Electrical Audio Studio przez Steve'a Albiniego. Oczywiście na analogową taśmę.
Premiera: 24/01/2024
Nowy singiel londyńczyków, zapowiadający album, który ukaże się 22 marca brzmi jak żywcem wyjęty z horroru lub futurystycznego kryminału z soundtrackiem w stylu psychedelic-surf. Zapowiada się ciekawie.
Premiera: 17/01/2024
Motoryczna perkusja, przeszywająca, lodowata gitara, tekst podawany beznamiętnym głosem, postindustrialny chłód i mrok. Oto drugi singiel z płyty zespołu Beige Banquet Ornamental Hermit, która ukaże się 13 marca.
Premiera: 19/01/2024
To już czwarty singiel z płyty This Could Be Texas, zapowiadanej na 12 kwietnia. Powoli budowana historia, która niepostrzeżenie, od niemal szeptanego otwarcia rozwija się do monumentalnego finału.
Premiera: 23/01/2024
Drahla po kilku latach milczenia wraca z nową płytą. Poprzedza go singiel mocno osadzony w postpunkowej konwencji, zbudowany na basowych riffach, napędzany motoryczną perkusją i ciekawie podbarwiony saksofonem.
Premiera: 26/01/2024
Kosmiczny noise. Psychodeliczna podróż międzygalaktyczna na przesterowanych gitarach, elektronice, wiertarce, kazoo, ukululele. Leniwie budowane opowieści, składane z pozornie nieprzystajcych odprysków, niepostrzeżenie wciągają i nie puszczają aż do końca. Hipnotyczna płyta.
Premiera: 02/02/2024
Połamana, hipnotyczna i minimalistyczna elektronika prosto z Syberii. Dźwiękowa podróż po układzie scalonym przez faktury zahaczające z jednej strony o brzmienia industrialne, z drugiej zaś o ambientalne klimaty.
Premiera: 02/02/2024
Nowy album J Mascisa to świetny zestaw melancholizujących, ale zadziornych, zwiewnych, ale ostrych piosenek o braku akceptacji i zrozumienia, rozpiętych pomiędzy grunge'm a folkiem.
Premiera: 19/01/2024
Monumentalny, psychodeliczny metal prosto z Francji. Nowa płyta tria Slift to majestatyczny obelisk wykuty z podniosłych i rozdzierających śpiewów, kosmicznych riffów, wgniatającego basu i historii o zagładzie wyprawy kosmicznej.
Premiera: 26/01/2024
New Model Army to jeden z tych wyjątkowych zespołów, którym nie zdarzają się wpadki. Pomimo upływu lat grają wciąż z tą samą mocą i zaangażowaniem. Napędzają ich szczerość i autentyczność.
Premiera: 16/01/2024
Pochodzący z Texasu mistrz pogranicza country i punku, prostą, acz energetyczną piosenką o miłości zapowiada trzynastą płytę The One & Only Scott H. Biram, która ukaże się 29 marca.
Premiera: 05/01/2024
Dziesięć minut i trzydzieści trzy sekundy ostrej, hardcore'owej jazdy na pełnych obrotach. Nowy zestaw załogi z Melbourne nie bierze jeńców. Wgniatająca sekcja, agresywne riffy i zabójczy wokal robią doskonałą robotę.
Premiera: 03/01/2024
Joy Viver to projekt czwórki przyjaciół. Razem tworzą rockowo-popowe piosenki, zahaczające o bluesa, folk, psychodelię i grunge. Brudne, chropawe brzmienie, harmonijne wokale i zgrabne melodie dają zaskakujący, bardzo pozytywny efekt.
Premiera: 05/01/2024
Siedem brutalnych, hardcore'owych kopów plus mrożący krew w żyłach przerywnik Crawling Through Purgatory, wyjęty wprost z soundtracku do filmu gore. Niesamowicie energetyczny zestaw szybkich, niezwykle intensywnych i destrukcyjnych kawałków.
Premiera: 05/01/2024
Jedenaście przyjemnych piosenek, nawiązujących do amerykańskiej tradycji, folkowych źródeł i popu lat 60. Hannah Kaminer opowiada w nich o różnych odcieniach miłości - tych ciemniejszych i tych jaśniejszych. Relaksująca płyta.
Premiera: 07/01/2024
Surrealistyczna i nieprzewidywalna konstrukcja zbudowana z transowych loopów, znalezionych dźwięków, industrialnych odgłosów, fragmentów audycji radiowych i innych, nierozpoznawalnych brzmień. Ponad czterdzieści minut hipnotycznej podróży przez zapętlone stany i przestrzenie.
Premiera: 12/01/2024
Nowy, polsko-afrykański projekt gitarzysty Raphaela Roginskiego. Muzyka zespołu to wciągająca, jazz-rockowa i psychodeliczna mieszanka wpływów etnicznych z różnych stron świata, z dominującą przewagą okolic Senegalu i Mali.
I to by było na tyle