MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

The Waeve

The Waeve

Transgressive

Płyta 1

1. Can I Call You
2. Kill Me Again
3. Over And Over
4. Sleepwalking
5. Drowning
6. Someone Up There
7. All Along
8. Undine
9. Alone And Free
10. You're All I Want To Know

Płyta 2

1. Standing Still
2. Sure Feels Like Something
3. On Your Knees, Baby
4. Old Fashioned Morning

Na platformy streamingowe trafiła edycja deluxe uznanego debiutanckiego albumu The WAEVE!

The Waeve, jedna z najlepszych płyt ostatnich miesięcy w wersji rozszerzonej.

Rozszerzona cyfrowa wersja deluxe zawiera, oprócz kompozycji z debiutanckiego albumu, 4 bonusowe utwory – „Standing Still”, „Sure Feels Like Something”, „On Your Knees, Baby”, „Old Fashioned Morning”.

Wyprodukowany przez The WAEVE i Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Florence & The Machine, Foals, HAIM) i zarejestrowany w Londynie na początku 2022 r., „The WAEVE” to kolekcja 10 autorskich utworów Grahama Coxona i Rose Elinor Dougall. Połączenie sił twórczych w The WAEVE dało duetowi możliwość wyjścia poza swoje instrumentalne strefy komfortu. W wielu utworach Graham gra na saksofonie, jednym z pierwszych instrumentów, na których grał jako młody muzyk w latach 80-tych. Rose towarzyszy mu na fortepianie i syntezatorze modularnym ARP 2000. Ciężka aura panująca na „The WAEVE” przywodzi na myśl burzliwy folk-rock Sandy’ego Denny’ego czy Johna & Beverly Martyn, podczas gdy utwory takie jak „Kill Me Again” i „Over and Over” przypominają rocka lat 70-tych Kevina Ayersa czy Van der Graaf Generator, miejscami wręcz industrialnego.

fot. Steve Gullick

The WAEVE (wymawiane jako “wave”) to nowy projekt duetu Graham Coxon i Rose Elinor Dougall. Płynne spotkanie muzycznych umysłów i talentów. Potężny eliksir kinowego brytyjskiego folk-rocka, post-punka, organicznego pisania piosenek i swobodnego jammowania. The WAEVE to magiczna angielska folk-rockowa alchemia ziemi i eteru, ciężkości i nieważkości, ciemności i światła.

Graham Coxon jest jednym z uznanych bohaterów gitary swojego pokolenia. Jego wkład w Blur, jak również dziewięć solowych albumów od 1998 roku, nie wspominając o uznanych ścieżkach dźwiękowych, jest oczywisty. Jesienią tego roku ukaże się jego autobiografia „Verse, Chorus, Monster!” w wydawnictwie Faber and Faber. Rose Elinor Dougall to wokalistka i songwriterka z Londynu, która wydała trzy solowe albumy – ostatni to „A New Illusion” (2019). Współpracowała również między innymi z Markiem Ronsonem i Baxterem Dury.

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".