MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

The Liminanas & David Menke

Thatcher’s Not Dead [Original Soundtrack]

Because Music (on behalf of Hautesound)

1.1. Snatcher Feat. Oliver Howlett
1.2. Downfall Part.1
1.3. Not Our War
1.4. Heritage
1.5. Bright Future
1.6. The Iron Lady
1.7. Master Plan Feat. Oliver Howlett
1.8. Don't Be a Traitor Feat. Oliver Howlett
1.9. Fuzzy Thatcher
1.10. She Had To Be Believed
1.11. War
2.1. Broken Dreams Feat. Oliver Howlett
2.2. Num Confrontation
2.3. Chaos
2.4. Business As Usual
2.5. Revolting
2.6. Tears Don't Lie
2.7. Way of Her Cross
2.8. Ambiguous Memories
2.9. Downfall Part.B

Kolejnym rarytasem Record Store Day jest podwójny longplay z soundtrackiem do filmu dokumentalnego "Thatcher's Not Dead". Za muzykę odpowiadają psychodeliczno-garażowy francuski duet The Liminanas oraz kompozytor filmowy David Menke.

Film szkicuje osobisty, a jednocześnie zdecydowany politycznie portret Żelaznej Damy, kobiety która obok królowej Elżbiety II, odcisnęła największe piętno na obliczu Wielkiej Brytanii. Archiwa i wywiady wzbogacają oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej piosenki z tego okresu, pomagające zrozumieć atmosferę społeczną tamtych czasów.

Muzyka z płyty wydaje się być kompletnie odrealnionym od zimnego dokumentalizmu zestawem dźwięków, na przemian hipnotyzujących transową psychodelią, z której znani są The Liminanas po niepokojące pejzaże niemieckiego kompozytora, znanego z soundtracków do wielu seriali, m.in. “Obcy wewnątrz nas” czy “Skylines”.

To wciągająca kombinacja rozmytych organowych plam, przestrzennych gitar, melodyjnych wokali, melorecytowanych tekstów i analogowej produkcji. The Limiñanas uchwycili tu brzmienie klasycznego, francuskiego popu lat 60-tych, osadzając go w krajobrazach bliskich na przemian włoskiej muzyce filmowej, psychodelii, dodając szczyptę stylistyki americana. W kilku utworach wokalnie udziela się brytyjski artysta Oliver Howlett.

Podoba Ci się album

Thatcher’s Not Dead [Original Soundtrack]?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.