MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

The Lemon Twigs

Everything Harmony

Captured Tracks

1. When Winter Comes Around
2. In My Head
3. Corner Of My Eye
4. Any Time Of Day
5. What You Were Doing
6. I Don't Belong To Me
7. Every Day Is The Worst Day Of My Life
8. What Happens To A Heart
9. Still It's Not Enough
10. Born To Be Lonely
11. Ghost Run Free
12. Everything Harmony
13. New To Me

Vintage Is The New Modern czyli The Lemon Twigs wracają z czwartym albumem.

Kiedy ostatnio słyszeliście płytę, na której każda piosenka zapada w pamięć?

The Lemon Twigs, duet braci D’Addario, od samego początku wzbudzał zainteresowanie. Był obietnicą, której spełnienia wypatrywałem, sięgając po kolejne wydawnictwa. Ostatecznie debiut w wieku 19-tu (Brian) i 17-tu (Michael) lat, w wytwórni 4AD to nie byle co. Dzisiaj czyli 7 lat później i już z nowym logo na okładce, bracia prezentują swój czwarty krążek. Fantastyczny.

Dotychczasowe dokonania nowojorczyków przypominają nieco działania muzyczno – historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Sesje nagraniowe rejestrowane na taśmę w domowej piwnicy, z pomocą rodziców, także muzyków. Stylistyczne orbitowanie wokół rockowo – popowej tradycji przełomu lat 60-tych i 70-tych, ostentacyjnie vintage’owe teledyski i ubrania. Na dobrą sprawę, nic się nie zmieniło. Może poza tym, że D’Addario nagrali najdojrzalszy i najbardziej błyskotliwy album w swojej dotychczasowej karierze. Po tym, jak jeszcze przed premierą płyty, opublikowali cztery kapitalne single, obawiałem się czy aby zostało coś na później. Niepotrzebnie.

Jeśli w twojej kolekcji ukochanych płyt znajdują się dzieła Briana Wilsona, The Byrds, duetu Simon & Garfunkel, Jimmiego Webba czy Crosby, Stills & Nash, możesz uznać, że ta płyta nie jest ci potrzebna. Błąd. O ile fascynacje i inspiracje braci D’Addario są nadal aż nad wyraz czytelne, to jednak tym razem dostarczyli materiał, który dorównuje kompozytorskiej klasie starych mistrzów. Posłuchajcie tylko “Born To Be Lonely”, “What Happens To A Heart”, “Still It’s Not Enough” czy piosenki tytułowej. Niesamowite jak wiele radości można czerpać ze słuchania smutnych melodii.

Podoba Ci się album

Everything Harmony?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".