MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Terry

Call Me Terry

Upset The Rhythm

1. Miracles
2. Centuries
3. Gold Duck
4. Balconies
5. Market
6. Golden Head
7. Gronks
8. Jane Roe
9. Excuses
10. Days

Wybitnie zaangażowana płyta. Utwory bez ogródek opowiadają historie o oszustwach dokonywanych przez grupę trzymającą władzę. Rządzą tu chciwość, nepotyzm i korupcja. Kontrastuje z nimi znakomita, popowo-psychodeliczna muzyka, którą serwuje Terry.

Terry to cztery wokale, pokręcone elektroniczne brzmienia, do tego klasyczny zestaw gitara-bas-perkusja oraz dęciaki i smyczki, które nadają ich muzyce mocy i głębi. Całość tworzy oryginalną, melodyjną popową mieszankę, unoszącą się gdzieś pomiędzy punkiem a psychodelią.

Inteligentna i przyjemna (w warstwie dźwiękowej) muzyka.

Niestety teksty pokazują, że gdzie indziej wcale nie jest inaczej.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.