MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Daughter

Stereo Mind Game

4AD

1. Intro
2. Be On Your Way
3. Party
4. Dandelion
5. Neptune
6. Swim Back
7. Junkmail
8. Future Lover
9. (Missed Calls)
10. Isolation
11. To Rage
12. Wish I Could Cross The Sea

Daughter powraca ze “Stereo Mind Game” – swoją trzecią płytą i pierwszym studyjnym albumem od siedmiu lat, próbą odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być oddzielonym od bliskich, a także od samego siebie.

Fot. Marika Kochiashvili

Trio Daughter rozpoczęło nagrywanie dwunastu piosenek z albumu w 2021 roku. Haefeli, który mieszkał w Bristolu, spotkał się z Tonrą w Middle Farm Studios w Devon. Aguilella, który mieszka w Portland w stanie Oregon, nagrał swoje partie perkusji w Bocce Studio w Vancouver w stanie Waszyngton.

Założony w 2010 roku w Londynie przez Elenę Tonrę, Igora Haefeliego i Remiego Aguilellę zespół Daughter odniósł sukces dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi “If You Leave” w 2013 roku, który zadebiutował w Top 20 brytyjskich list przebojów. Jego kontynuacja, “Not to Disappear” z 2016 roku, zdobyła podobne uznanie krytyków i publiczności, a trio występowało na wyprzedanych koncertach na całym świecie. Po wydaniu ścieżki dźwiękowej do gry “Music From Before the Storm” w 2017 roku zespół poświęcił czas na indywidualne projekty. Tonra zadebiutowała swoim solowym przedsięwzięciem zatytułowanym Ex:Re w 2018 roku  nagranym w studio 4AD w Londynie.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.