MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Daughter

Stereo Mind Game

4AD

1. Intro
2. Be On Your Way
3. Party
4. Dandelion
5. Neptune
6. Swim Back
7. Junkmail
8. Future Lover
9. (Missed Calls)
10. Isolation
11. To Rage
12. Wish I Could Cross The Sea

Daughter powraca ze “Stereo Mind Game” – swoją trzecią płytą i pierwszym studyjnym albumem od siedmiu lat, próbą odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być oddzielonym od bliskich, a także od samego siebie.

Fot. Marika Kochiashvili

Trio Daughter rozpoczęło nagrywanie dwunastu piosenek z albumu w 2021 roku. Haefeli, który mieszkał w Bristolu, spotkał się z Tonrą w Middle Farm Studios w Devon. Aguilella, który mieszka w Portland w stanie Oregon, nagrał swoje partie perkusji w Bocce Studio w Vancouver w stanie Waszyngton.

Założony w 2010 roku w Londynie przez Elenę Tonrę, Igora Haefeliego i Remiego Aguilellę zespół Daughter odniósł sukces dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi “If You Leave” w 2013 roku, który zadebiutował w Top 20 brytyjskich list przebojów. Jego kontynuacja, “Not to Disappear” z 2016 roku, zdobyła podobne uznanie krytyków i publiczności, a trio występowało na wyprzedanych koncertach na całym świecie. Po wydaniu ścieżki dźwiękowej do gry “Music From Before the Storm” w 2017 roku zespół poświęcił czas na indywidualne projekty. Tonra zadebiutowała swoim solowym przedsięwzięciem zatytułowanym Ex:Re w 2018 roku  nagranym w studio 4AD w Londynie.

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".