MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

“City Federal Building” to kolejny singiel z albumu „Angels in Science Fiction”, który ukaże się 21 kwietnia.

„Angels in Science Fiction” powstał w ciągu kilku tygodni po tym, jak Paul dowiedział się, że jego żona jest w ciąży z ich córką, Marigold. Idąc za przykładem takich wielkich artystów jak Arystoteles, William James i John Steinbeck, Janeway napisał album w formie serii listów do swojej nienarodzonej wówczas córki.  Album został zarejestrowany w Sam Phillips Recording Studio w Memphis, Tennessee i wyprodukowany przez Matt Ross-Spang (Jason Isbell, John Prine, Elvis Presley). Krążek będzie następcą „The Alien Coast” z 2022 r.

W skład, założonego w 2011 r. w Birmingham, zespołu St.Paul & The Broken Bones wchodzą: Paul Janeway (wokal), Jesse Phillips (bas), Browan Lollar (gitara), Kevin Leon (perkusja), Al Gamble (klawisze), Allen Branstetter (trąbka), Chad Fisher (puzon) i Amari Ansari (saksofon). Ośmioosobowy zespół zyskał popularność za sprawą  debiutu z 2014 r. „Half the City”, ustanawiając brzmienie, które szybko stało się wizytówką zespołu dając im możliwość występowanie na scenie takich  i festiwali jak Lollapalooza, Coachella czy Glastonbury. Pochwały krytyków z The New York Times, Rolling Stone, SPIN i NPR zaowocowały dzieleniem sceny z największymi światowymi artystami – między innymi z Eltonem Johnem i The Rolling Stones – i zapoczątkowały imponującą passę tras koncertowych. Grupa kontynuowała rozszerzanie swojego brzmienia z każdą płytą, wychodząc daleko poza oldschoolowy soul w elegancki letni funk i klasyczne disco na albumach takich jak „Young Sick Camellia” (2018 r.).

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.