MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Sqürl

Silver Haze

Sacred Bones Records

1. Berlin '87
2. The End of the World
3. Garden of Glass Flowers (feat. Marc Ribot)
4. She Don't Wanna Talk About It (feat. Anika)
5. Il Deserto Rosso (feat. Marc Ribot)
6. John Ashbery Takes a Walk (feat. Charlotte Gainsbourg)
7. Queen Elizabeth
8. Silver Haze

Po latach działalności Sqürl, zespół kultowego reżysera Jima Jarmuscha wydaje album nie będący ścieżką dźwiękową żadnego filmu. Nie ma to jednak znaczenia. Tysiące apokaliptycznych scenariuszy piszą w głowach dźwięki.

Sqürl, zespół składający się z Jarmuscha, Cartera Logana i Shane’a Stonebacka, znany jest ze swojej mrocznej, monolitycznej muzyki, która wzbogaciła kilka klasycznych filmów legendarnego już nowojorczyka. Fani reżysera z pewnością pamiętają niepokojące drony z “Tylko Kochankowie przeżyją” czy mroczne syntezatory a “Patersona”. “Silver Haze”, jest kulminacją tej medytacyjnej, ciężkiej muzyki, przywołującej jednocześnie mroczne wspomnienia no wave, pustynnego rocka i szarości nostalgicznej dark-psychodelii.

Album miażdży pełzającym poczuciem zbliżającej się apokalipsy, a główny singiel “Berlin ’87” to opętana plątanina złowieszczych linii gitarowych, która wciąga słuchającego w mrok najciemniejszych zakamarków podzielonego miasta.

Ponieważ współpraca z innymi artystami zawsze była ważna dla Sqürl, “Silver Haze” kontynuuje tę tradycję dzięki gościnnemu udziałowi takich artystów jak Anika, Mark Ribot i Charlotte Gainsbourg. Wkład Gainsbourg w mroczny “John Ashbery Takes A Walk” jest szczególnie godny uwagi. Aktorka i jednocześnie gwiazda francuskiej muzyki pop wnosi szeptaną, abstrakcyjną poezję, która dodaje głębi i złożoności posępnej warstwie instrumentalnej.

Na tym albumie Sqürl uwalnia charakterystyczne dla swego stylu nieposkromione emocjonalne impulsy i udowadnia właściwą sobie, przedziwną moc.

Podoba Ci się album

Silver Haze?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.