MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Sqürl

Silver Haze

Sacred Bones Records

1. Berlin '87
2. The End of the World
3. Garden of Glass Flowers (feat. Marc Ribot)
4. She Don't Wanna Talk About It (feat. Anika)
5. Il Deserto Rosso (feat. Marc Ribot)
6. John Ashbery Takes a Walk (feat. Charlotte Gainsbourg)
7. Queen Elizabeth
8. Silver Haze

Po latach działalności Sqürl, zespół kultowego reżysera Jima Jarmuscha wydaje album nie będący ścieżką dźwiękową żadnego filmu. Nie ma to jednak znaczenia. Tysiące apokaliptycznych scenariuszy piszą w głowach dźwięki.

Sqürl, zespół składający się z Jarmuscha, Cartera Logana i Shane’a Stonebacka, znany jest ze swojej mrocznej, monolitycznej muzyki, która wzbogaciła kilka klasycznych filmów legendarnego już nowojorczyka. Fani reżysera z pewnością pamiętają niepokojące drony z “Tylko Kochankowie przeżyją” czy mroczne syntezatory a “Patersona”. “Silver Haze”, jest kulminacją tej medytacyjnej, ciężkiej muzyki, przywołującej jednocześnie mroczne wspomnienia no wave, pustynnego rocka i szarości nostalgicznej dark-psychodelii.

Album miażdży pełzającym poczuciem zbliżającej się apokalipsy, a główny singiel “Berlin ’87” to opętana plątanina złowieszczych linii gitarowych, która wciąga słuchającego w mrok najciemniejszych zakamarków podzielonego miasta.

Ponieważ współpraca z innymi artystami zawsze była ważna dla Sqürl, “Silver Haze” kontynuuje tę tradycję dzięki gościnnemu udziałowi takich artystów jak Anika, Mark Ribot i Charlotte Gainsbourg. Wkład Gainsbourg w mroczny “John Ashbery Takes A Walk” jest szczególnie godny uwagi. Aktorka i jednocześnie gwiazda francuskiej muzyki pop wnosi szeptaną, abstrakcyjną poezję, która dodaje głębi i złożoności posępnej warstwie instrumentalnej.

Na tym albumie Sqürl uwalnia charakterystyczne dla swego stylu nieposkromione emocjonalne impulsy i udowadnia właściwą sobie, przedziwną moc.

Podoba Ci się album

Silver Haze?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".