MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Sparks

The Girl Is Crying In Her Latte

26/05/2023

Island

1. The Girl Is Crying In Her Latte
2. Veronica Lake
3. Nothing Is As Good As They Say It Is
4. Escalator
5. The Mona Lisa's Packing, Leaving Late Tonight
6. You Were Meant For Me
7. Not That Well-Defined
8. We Go Dancing
9. When You Leave
10. Take Me For A Ride
11. A Love Story
12. It's Sunny Today
13. It Doesn't Have To Be That Way
14. Gee, That Was Fun

Kiedy już było pewne, że prawie wszystkie najlepsze piosenki powstały w XX wieku... Bum! Niespodzianka! Amerykański duet Sparks powraca ze swoim 26. albumem - najlepszym od wielu lat.

Ten niemożliwy do usłyszenia gdziekolwiek poza chmurą z napisem Sparks konglomerat synth-popu, krautrocka, opery i postpunkowego electro łączy w jednorodny soundtrack charakterystyczny wokal Russella Maela i wyśpiewane przezeń niezwykłe opowieści. Ron wprowadza zaś do struktury utworów elementy pogodowe, orkiestrowe, filmowe i operowe, tworząc fascynujące swym absurdem, odlotowe koncepcje.

Mający razem 151. lat bracia Mael eksperymentują również z muzyką taneczną, odwołując się do lat 90. i przywołując kosmiczne brzmienia tamtych lat. Ich sztuka czasem barokowa, a czasem odwołująca się wręcz do post-dadaizmu, serwuje jasne i atrakcyjne kolory brzmień oraz radykalne w swej prostocie, niemal 8-bitowe formy. Klip do tytułowej piosenki albumu, gdzie odziana w jaskrawą żółć Cate Blanchett pląsa na tle wykonującego pozornie nieskoordynowane czynności duetu całkiem sprawnie oddaje specyficzną aurę zespołu.

Album jest eklektycznym, mistrzowskim rollercoasterem avant-popowej eksploracji. Utwory są dziwaczne, pomysłowe, pełne dowcipu i inwencji charakterystycznej wyłącznie dla braci Mael. “The Girl Is Crying In Her Latte” – album dwóch zwariowanych dziadków triumfalnie wznosi sztandar zwycięstwa nad post-apokaliptycznie opuszczonym przez dobre pomysły kompozytorskie bastionem współczesnego popu.

Podoba Ci się album

The Girl Is Crying In Her Latte?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.