MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Sick Of It All na 100. edycji Wunderwave

Ikona nowojorskiej sceny hardcore powraca do Łodzi po prawie 13 latach, aby zagrać na 100 edycji WUNDER WAVE. Razem z nim wystąpi Eye For An Eye z Bielska-Białej.

Sick Of It All

Zespół powstał w 1986 roku i istnieje nieprzerwanie do dzisiaj. Ich płyty takie jak: „Just Look Around”, „Scratch The Surface” czy „Build To Last” należą do żelaznego kanonu tego gatunku a Sick Of It All uważani są za jeden z najbardziej energetycznych zespołów koncertowych na świecie. Od wielu lat niezmienny trzon kapeli tworzą: bracia Lou Koller (wokal), Pete Koller (gitara) oraz perkusista Armand Majidi i basista Craig Setari (ex- Youth Of Today, Agnostic Front).
Ostatnim wydawnictwem SICK OF IT ALL pozostaje wydany w 2018 roku album “Wake the Sleeping Dragon!”
W 2020 roku ukazała się biograficzna książka ” The Blood and the Sweat: The Story of Sick of It All’s Koller” autorstwa Lou Koller’a, Pete Koller’a i Howiego Abramsa.

Eye For An Eye

hardcore/punk- Bielsko-Biała

Zespół istnieje od 1997 roku i od początku swojego istnienia jest związany ze sceną niezależną. Ma na swoim kącie 7 płyt, splita oraz singla. Ostatni materiał- wydany latem 2022 roku- nosi tytuł „TERAZ”. Bez wątpienia cechą charakterystyczną EYE FOR AN EYE jest nietuzinkowy, agresywny ale i melodyjny głos wokalistki Anny Świstak. Członkowie tej bielskiej formacji, wychowani na etosie sceny D.I.Y. hardcore/punk lat 90-tych nie skupiają się jedynie na tworzeniu muzyki. Prowadzą niezależną wytwórnię, organizują koncerty, piszą do punkowych zinów, angażują się czynnie w bardzo wiele inicjatyw społecznych.

A o tych koncertach wiesz?

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
"We are a rock'n'roll band. And a pop band. And an industrial groove machine. We are intellectual love gods." Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii zawita jesienią do Łodzi na Festiwal Soundedit. Panie i Panowie, The Sisters Of Mercy.