MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Sick Of It All na 100. edycji Wunderwave

Ikona nowojorskiej sceny hardcore powraca do Łodzi po prawie 13 latach, aby zagrać na 100 edycji WUNDER WAVE. Razem z nim wystąpi Eye For An Eye z Bielska-Białej.

Sick Of It All

Zespół powstał w 1986 roku i istnieje nieprzerwanie do dzisiaj. Ich płyty takie jak: „Just Look Around”, „Scratch The Surface” czy „Build To Last” należą do żelaznego kanonu tego gatunku a Sick Of It All uważani są za jeden z najbardziej energetycznych zespołów koncertowych na świecie. Od wielu lat niezmienny trzon kapeli tworzą: bracia Lou Koller (wokal), Pete Koller (gitara) oraz perkusista Armand Majidi i basista Craig Setari (ex- Youth Of Today, Agnostic Front).
Ostatnim wydawnictwem SICK OF IT ALL pozostaje wydany w 2018 roku album “Wake the Sleeping Dragon!”
W 2020 roku ukazała się biograficzna książka ” The Blood and the Sweat: The Story of Sick of It All’s Koller” autorstwa Lou Koller’a, Pete Koller’a i Howiego Abramsa.

Eye For An Eye

hardcore/punk- Bielsko-Biała

Zespół istnieje od 1997 roku i od początku swojego istnienia jest związany ze sceną niezależną. Ma na swoim kącie 7 płyt, splita oraz singla. Ostatni materiał- wydany latem 2022 roku- nosi tytuł „TERAZ”. Bez wątpienia cechą charakterystyczną EYE FOR AN EYE jest nietuzinkowy, agresywny ale i melodyjny głos wokalistki Anny Świstak. Członkowie tej bielskiej formacji, wychowani na etosie sceny D.I.Y. hardcore/punk lat 90-tych nie skupiają się jedynie na tworzeniu muzyki. Prowadzą niezależną wytwórnię, organizują koncerty, piszą do punkowych zinów, angażują się czynnie w bardzo wiele inicjatyw społecznych.

A o tych koncertach wiesz?

10 kwietnia, 2024
Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
19 kwietnia, 2024
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
29 lutego, 2024
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
2 lipca, 2024
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.