MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Romy

Enjoy Your Life

Young

1. Enjoy Your Life

Wokaliskta The xx mówi: "Ciesz się życiem" i zaprasza do radosnego tańca.

„Enjoy Your Life” jest inspirowane wyjątkowym wieczorem, kiedy gwiazda muzyki pop Robyn zabrała Romy na występ kanadyjsko-amerykańskiego artysty Beverly Glenna-Copelanda w Sztokholmie. Chociaż cały występ bardzo jej się podobał to szczególnie jedna linijka z utworu „La Vita” zrobiła na Romy wielkie wrażenie: „Moja matka mówi do mnie „ciesz się życiem””. To zdanie szczególnie poruszyło wokalistkę, autorkę tekstów i DJ-kę, której matka zmarła, gdy Romy miała zaledwie jedenaście lat.

“Kiedy usłyszałam wers “Moja matka mówi do mnie ciesz się życiem”, zaniemówiłam. Te kilka słów brzmiało jak najbardziej proste i rozbrajające zdanie. Odkąd skończyłam 11 lat, byłam świadoma, że życie jest krótkie. Czułam się zainspirowana przez ludzi, których widziałam jak reagują na to, próbując dostrzec pozytywy w życiu, nawet gdy jest źle. Choć chciałabym być jednym z tych ludzi, nie zawsze jestem w stanie to zrobić i często wpadam we własne sidła, więc czasem przypomnienie o tym może być bardzo pomocne”.(materiały Sonic Records)

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.