MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Romy

Enjoy Your Life

Young

1. Enjoy Your Life

Wokaliskta The xx mówi: "Ciesz się życiem" i zaprasza do radosnego tańca.

„Enjoy Your Life” jest inspirowane wyjątkowym wieczorem, kiedy gwiazda muzyki pop Robyn zabrała Romy na występ kanadyjsko-amerykańskiego artysty Beverly Glenna-Copelanda w Sztokholmie. Chociaż cały występ bardzo jej się podobał to szczególnie jedna linijka z utworu „La Vita” zrobiła na Romy wielkie wrażenie: „Moja matka mówi do mnie „ciesz się życiem””. To zdanie szczególnie poruszyło wokalistkę, autorkę tekstów i DJ-kę, której matka zmarła, gdy Romy miała zaledwie jedenaście lat.

“Kiedy usłyszałam wers “Moja matka mówi do mnie ciesz się życiem”, zaniemówiłam. Te kilka słów brzmiało jak najbardziej proste i rozbrajające zdanie. Odkąd skończyłam 11 lat, byłam świadoma, że życie jest krótkie. Czułam się zainspirowana przez ludzi, których widziałam jak reagują na to, próbując dostrzec pozytywy w życiu, nawet gdy jest źle. Choć chciałabym być jednym z tych ludzi, nie zawsze jestem w stanie to zrobić i często wpadam we własne sidła, więc czasem przypomnienie o tym może być bardzo pomocne”.(materiały Sonic Records)

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.