MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Ride

Peace Sign

12/01/2024

Wichita/PIAS

1. Peace Sign

29 marca ukaże się siódmy i trzeci od czasu reaktywacji w 2014 roku, album zespołu Ride. Pierwszy muzyczny zwiastun krążka to utwór "Peace Sign”.

Zespół Ride, składający się z gitarzysty/wokalisty Andy’ego Bella i Marka Gardenera oraz perkusisty Laurence’a “Loza” Colberta i basisty Steve’a Queralta, powstał w Oksfordzie w 1988 r. Czterech przyjaciół zakorzenionych w estetyce szkoły artystycznej, którzy połączyli gitarowo-popową wrażliwość lat 60. z lawinami hałasu i napędzającymi rytmami.

Zreformowali się w 2014 r., znajdując globalną scenę pełną zespołów zainspirowanych ich dokonaniami (Tame Impala, Beach House, Slowdive, by wymienić tylko kilka), a po udanej trasie koncertowej weszli do studia z legendarnym producentem Erolem Alkanem, aby stworzyć doceniony przez krytyków „Weather Diaries” i kontynuację „This Is Not A Safe Place”. Obecnie, w 2024 r., shoegaze jest jednym z najszybciej rozwijających się gatunków muzycznych, który zyskał nową falę fanów Gen-Z za pośrednictwem TikToka, a artyści tacy jak DIIV, bdrmm i Just Mustard zamieniają miliony wyświetleń na imponujące liczby streamingu i sprzedaży biletów.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/02/2024
21 letnia mieszkanka Brooklynu spędziła miesiące pracując nad zupełnie nowym podejściem do konstruowania linii wokalnych. Efekt jest intrygujący, a płyta ukaże się w maju.
Premiera: 24/02/2024
Muzyk zespołu The Coral zapowiada solowy album. "Lotus & The Butterfly" - "folkowo psychodeliczny soundtrack do zapomnianego filmu drogi" ukaże się 29.03. Tymczasem mamy próbkę czyli singiel "Sweet Love".
Premiera: 23/02/2024
Adrianne Lenker, znana z zespołu Big Thief, udostępniła nowy singiel "Fool" pochodzący z jej nadchodzącego solowego albumu "Bright Future", który ukaże się 22.03.
Premiera: 23/02/2024
Morgan Harper-Jones prezentuje nowy singiel "2D", który pochodzi z jej debiutanckiego albumu „Up To The Glass”. Płyta ukaże się 22 marca.