MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Record Store Day 2023

Winylowe wielkie żarcie nadchodzi! Sprawdźcie listę sklepów i płyt.

Święto niezależnych sklepów muzycznych i winylowych maniaków już za kilka dni. Warto wspomnieć przy tej okazji, że pierwsze polskie wydawnictwo, opatrzone znakiem RSD, ukazało się w 2016 roku. 12 calowa i odtwarzana z prędkością 45 RPM(stąd tytuł: “45/12”)płyta, zawierała cztery piosenki, zarejestrowane w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Globalnym muzycznym ambasadorem wydarzenia był wówczas zespół Metallica. W tym roku zaszczyt przypadł w udziale grupie The 1975.

Sprawdźcie listę płyt oraz sklepów, które biorą udział w Record Store Day’23.

To też cię może zaciekawić

Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.