MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Queens of the Stone Age

In Times New Roman

16/06/2023

Matador Records

1. Obscenery
2. Paper Machete
3. Negative Space
4. Time & Place
5. Made to Parade
6. Carnavoyeur
7. What The Peephole Say
8. Sicily
9. Emotion Sickness
10. Straight Jacket Fitting

Po sześciu latach milczenia Josh Homme wraca z szorstką, ciężką i mroczną muzyką, naznaczoną dramatycznymi przeżyciami osobistymi. Choć płyta jest wyjątkowo surowa, nie brakuje jej charakterystycznych, chwytliwych, acz zaskakujących melodii.

To były najmroczniejsze cztery lata w moim życiu”, powiedział w jednym z wywiadów Homme. Walka z nowotworem, śmierć kilku przyjaciół, w tym Marka Lanegana, wyniszczająca batalia o opiekę nad dziećmi sprawiły, że na nowej płycie lider Queens Of The Stone Age eksploruje mroczne obszary depresji, śmierci, zwątpienia, samobójstwa.

Choć płyta została nagrana ponad dwa lata temu, to dopiero ostatniej jesieni był gotów, by dograć do niej wokale.

Jej brzmienie, w porównaniu do poprzednich płyt, jest wyjątkowo surowe, ciężkie, ocierające się momentami o prymitywnego bluesa, garaż i sludge.

To nie oznacza jednak regresu. Słychać, że zespół jest w bardzo wysokiej formie, a mroczna i gniewna odsłona to kolejny krok w jego stylistycznej ewolucji.

Na ósmym albumie Queens Of The Stone Age grają inaczej niż zwykle (najbliżej mu chyba do Era Vulgaris), ale jednocześnie tak samo, jak zawsze. Ich charakterystyczny i niepowtarzalny styl jest natychmiast rozpoznawalny po pierwszych dźwiękach.

Ta płyta potwierdza, że QOTSA to jeden z największych bandów.

Podoba Ci się album

In Times New Roman?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".