MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Protomartyr

Formal Growth In The Desert

02/06/2023

Domino Records

1. Make Way
2. For Tomorrow
3. Elimination Dances
4. Fun In Hi Skool
5. Let’s Tip the Creator
6. Graft Vs. Host
7. 3800 Tigers
8. Polacrilex Kid
9. Fulfillment Center
10. We Know the Rats
11. The Author
12. Rain Garden

Emocjonalny pocisk prosto w serce. Od krytyki techno - kapitalizmu, przez zmagania z nieuchronnością straty aż po próbę odnalezienia radości w życiu, które jednak trwa.

Muzycznie odnajdujemy tu wiele ciekawych tropów, wiodących do post – punkowej klasyki lat 80-tych, przez skojarzenia z nerwową melodyką Pixies aż po wątki shoegazowe. Joe Casey opowiada ze swadą i filmową wyobraźnią, chwilami hipnotyzuje głębią głosu, by gdzie indziej wpaść w wokalną histerię. Partie gitar Grega Ahee, to na dobrą sprawę równoległa linia narracyjna. Równie poruszająca i emocjonalna.

Płyta przynosi co najmniej kilka wybitnych piosenek (“Make Way”, “Graft Vs. Host” czy “Let’s Tip the Creator”), ale prawdziwe arcydzieło otrzymujemy na finał. “Rain Garden” to najpiękniejszy kawałek emo rocka, jaki mogli stworzyć jedynie poobijani przez życie, czterdziestoparoletni post-punkowcy.

Fot. Trevor Naud.

Podoba Ci się album

Formal Growth In The Desert?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".