MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Pokaz filmu “Punks Against Sweatshops”. Koncert: Wieże Fabryk, Już Nie Żyjesz, DJ Fagot

W ramach obchodów Tygodnia Fashion Revolution w łódzkiej Przestrzeni odbędzie się projekcja filmu "Punks Against Sweatshops" oraz koncert zespołów Wieże Fabryk i Już nie żyjesz. Po koncercie na afterparty zaprasza DJ Fagot.

Film “Punks Against Sweatshops” został wyprodukowany przez kolektyw DIY Punks Ethics, który od 20 lat walczy o przestrzeganie praw pracowniczych osób zatrudnionych w przemyśle odzieżowym oraz bardziej transparentny i sprawiedliwy system mody. W trakcie wydarzenia będą zbierane podpisy pod petycją “Good Clothes, Fair Pay”, największej unijnej kampanii na rzecz zwiększenia wynagrodzeń w sektorze odzieżowym.

Wieże Fabryk – polski zespół cold wave / post punk powstały w czerwcu 2000 roku w Łodzi. Zespół ma na koncie 5 albumów, a ostatni wydany w kwietniu tego roku nosi tytuł “Doskonały świat”. Na koncercie zespół zagra utwory z tego albumu i będzie go można od razu zakupić!

Wieże Fabryk Foto: Jakub Szczapiński

Już nie żyjesz – zespół powstał w 2011 roku. Członkami grupy są osoby związane z Łódzką Sceną Alternatywną (19 Wiosen, Alles, Procesor Plus, EX – US, Demolka, Afro Porno). Zadebiutowali w nieistniejącej już Oficynie Biedota singlem „Ty”. Następnie wydali trzy albumy: „Eskpzm”, „Nieświat” i “Tragedia”. Wszystkie utrzymane w stylistyce post punk, cold wave.

Już nie żyjesz. Foto: Konrad Żelazo

A o tych koncertach wiesz?

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
"We are a rock'n'roll band. And a pop band. And an industrial groove machine. We are intellectual love gods." Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii zawita jesienią do Łodzi na Festiwal Soundedit. Panie i Panowie, The Sisters Of Mercy.