MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Pokaz filmu “Punks Against Sweatshops”. Koncert: Wieże Fabryk, Już Nie Żyjesz, DJ Fagot

W ramach obchodów Tygodnia Fashion Revolution w łódzkiej Przestrzeni odbędzie się projekcja filmu "Punks Against Sweatshops" oraz koncert zespołów Wieże Fabryk i Już nie żyjesz. Po koncercie na afterparty zaprasza DJ Fagot.

Film “Punks Against Sweatshops” został wyprodukowany przez kolektyw DIY Punks Ethics, który od 20 lat walczy o przestrzeganie praw pracowniczych osób zatrudnionych w przemyśle odzieżowym oraz bardziej transparentny i sprawiedliwy system mody. W trakcie wydarzenia będą zbierane podpisy pod petycją “Good Clothes, Fair Pay”, największej unijnej kampanii na rzecz zwiększenia wynagrodzeń w sektorze odzieżowym.

Wieże Fabryk – polski zespół cold wave / post punk powstały w czerwcu 2000 roku w Łodzi. Zespół ma na koncie 5 albumów, a ostatni wydany w kwietniu tego roku nosi tytuł “Doskonały świat”. Na koncercie zespół zagra utwory z tego albumu i będzie go można od razu zakupić!

Wieże Fabryk Foto: Jakub Szczapiński

Już nie żyjesz – zespół powstał w 2011 roku. Członkami grupy są osoby związane z Łódzką Sceną Alternatywną (19 Wiosen, Alles, Procesor Plus, EX – US, Demolka, Afro Porno). Zadebiutowali w nieistniejącej już Oficynie Biedota singlem „Ty”. Następnie wydali trzy albumy: „Eskpzm”, „Nieświat” i “Tragedia”. Wszystkie utrzymane w stylistyce post punk, cold wave.

Już nie żyjesz. Foto: Konrad Żelazo

A o tych koncertach wiesz?

10 kwietnia, 2024
Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
19 kwietnia, 2024
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
29 lutego, 2024
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
2 lipca, 2024
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.