MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

PJ Harvey

I Inside The Old I Dying

07/06/2023

Partisan Records

1. I Inside The Old I Dying

PJ Harvey opublikowała drugi utwór "I Inside the Old I Dying" z albumu „I Inside the Old Year Dying” Dwa warszawskie koncerty artystki, odbędą się 24 i 25 października.

Nadchodzący album, „I Inside the Old Year Dying” – pierwszy od czasu nominowanego do nagrody Grammy „The Hope Six Demolition Project” z 2016 r. – ukaże się 7 lipca pod szyldem Partisan Records. To bardzo oczekiwane wydawnictwo zostało wyprodukowane przez długoletnich współpracowników Flooda i Johna Parisha. Dzisiejszej premierze piosenki towarzyszy animowany teledysk, wyreżyserowany przez Cristóbala Leóna i Joaquína Cociñę.

“Ta delikatna i piękna piosenka umykała nam aż do ostatniego dnia w studiu. Przez poprzednie 5 tygodni próbowaliśmy uchwycić ją tak wiele razy i nie udało nam się, a potem John na nowo wymyślił brzmienie gitary i zademonstrował je Floodowi i mnie w pokoju kontrolnym. Flood wręczył mi mikrofon i nacisnął przycisk nagrywania, podczas gdy ja siedziałem obok Johna, próbując wymyślić, jak mam zaśpiewać. Rezultat w jakiś sposób uchwycił eteryczną i melancholijną tęsknotę, której szukałam. W tekście wszyscy czekają na ponowne pojawienie się zbawiciela – wszyscy i wszystko oczekuje nadejścia tej postaci miłości i transformacji. Jest tu poczucie seksualnej tęsknoty i przebudzenia oraz przejścia z jednej sfery do drugiej – od dziecka do dorosłego, od życia do śmierci i wieczności” – mówi PJ Harvey.

A oto program całej płyty:

1.Prayer at the Gate
2.Autumn Term
3.Lwonesome Tonight
4.Seem an I
5.The Nether-edge
6.I Inside the Old Year Dying
7.All Souls
8.A Child’s Question, August
9.I Inside the Old I Dying
10.August
11.A Child’s Question, July
12.A Noiseless Noise

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.