MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Petite Noir

MotherFather

Roya

1. 777
2. Blurry (feat. Sampa The Great)
3. Numbers
4. Concrete Jungle
5. Skit
6. Finding Paradise
7. Simple Things (feat. Theo Croker)
8. Best One
9. Love Is War
10. Play

Solidna mieszanka afrobeatowych rytmów, intrygujących brzmień, nośnych refrenów plus niebanalny przekaz. Petite Noir powrócił po 8 latach od debiutu.

“MotherFather” to długo oczekiwany drugi album kongijsko-angolskiego muzyka Petite’a Noira (Yannick Diekeno Ilunga) wydany nakładem firmy Roya. Jest jego pierwszym krążkiem od czasu uznanego “La Vie Est Belle/Life Is Beautiful”, dzięki któremu Petite Noir stał się czołowym architektem gatunku Noirwave. Muzycznego i kulturowego ruchu, który czerpie kreatywną energię z estetyki punkowej i fragmentarycznej tożsamości współczesnej afrykańskiej diaspory.

Podoba Ci się album

MotherFather?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.