MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Peter J. Birch

Fantazmat

28/04/2023

PIAS

1. Fantazmat

Peter J. Birch prezentuje tytułową piosenkę z nowej płyty i teledysk.

Drugi singiel Petera J. Bircha pt. “Fantazmat” to również tytuł nadchodzącej, piątej płyty artysty. Album ukaże się 16 czerwca 2023 r. Piotr Jan Brzeziński jeszcze nigdy tak wyraźnie nie flirtował z popem. Ciekawostką jest to, że utwór powstał już w trakcie sesji nagraniowej, po tym jak muzycy zaproszeni do udziału w projekcie – Marcin Zimmer (basista i współproducent płyty), Michał Gołąbek (gitarzysta i współproducent płyty) oraz Jakub Martuzalski (perkusista) zgodnie uznali, że „brakuje jeszcze klasycznego singla”. Peter potraktował to jako wyzwanie i zaproponował jeden z wielu pomysłów ze swojej biblioteki dźwięków, który Panowie wspólnie ubrali w letnią, radiową piosenkę.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.