MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Oxford Drama

Six Feet Under

29/02/2024

Oxford Drama

1. Six Feet Under

Oxford Drama powracają z kolejnym utworem zapowiadającym ich czwarty album “The World Is Louder”. Choć świat krzyczy coraz głośniej nad ich głowami, Oxford Drama zdają się nim nie przejmować.

“Six Feet Under”, chyba najbardziej filmowa kompozycja w dorobku duetu. Zawieszona gdzieś między życiem a śmiercią, zgiełkiem i ciszą, przypomina kojącą ambientową pętlę lub ciągnącą się w nieskończoność przejażdżkę wśród sielankowej scenerii. Dryjańska i Mrówka, zainspirowani serialem pod tym samym tytułem, cierpliwie tkają swoją minimalistyczną aranżację, rozkoszując się ograniczoną paletą dźwięków.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.