MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Nowy album Pere Ubu w maju

Dziewiętnasta płyta w dyskografii zespołu ukaże się 26 maja i będzie nosić tytuł Trouble On Big Beat Street. Zespół zapowiada kolejny zwrot - tym razem ma to być koniec piosenki.

Prawie cztery lata po swoim poprzednim albumie, „The Long Goodbye”, Pere Ubu wraca z nową muzyką. O ile płyta „The Modern Dance” z 1978 roku miała oznaczać koniec rock’n’rolla, o tyle „Trouble On Big Beat Street” będzie oznaczać koniec piosenki.

Płytę wyprodukował, nagrał i zmiksował David Thomas. Zagrał ją zespół w składzie David Thomas, Keith Moliné, Gagarin, Alex Ward, Andy Diagram, Michele Temple i Jack Jones. Na wersji winylowej znajdzie się 10 utworów, zaś na CD o 7 więcej.

Strona A

1. Love Is Like Gravity
2. Moss Covered Boondoggle
3. Crocodile Smile
4. Movie In My Head
5. Nyah Nyah Nyah

Strona B

1. Worried Man Blues
2. Let’s Pretend
3. Satan’s Hamster
4. Crazy Horses
5. Uh Oh

Utwory tylko na CD

1. 76 BPM
2. Pidgin Music
3. Nothin But A Pimp
4. Sleep
5. From Adam
6. I Dont Get It
7. Goodnight

To też cię może zaciekawić

Drugi solowy album członkini Sonic Youth to zbiór mrocznych melorecytacji do dźwięków powolnego, postindustrialnego hip-hopu. Artystka z mocą daje wyraz niepokojom, jakie towarzyszą człowiekowi we wszechobecnym chaosie przemocy i dezinformacji.
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.