MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Nation Of Language

Weak In Your Light

PIAS

1. Weak In Your Light

Nowa płyta tria z Brooklynu ukaże się 15 września, w sierpniu zespół przyjedzie do Polski.

Po występach na Primavera Sound, Pitchfork Festival, Outside Lands i dziesiątkach innych, jak dotąd największych koncertów, trzeci album brooklyńskiego zespołu ma przywoływać wędrówki i cudowne spacery po ulicach, obcych i całkiem znajomych, miast.

Zarejestrowany w studiu w East Williamsburg przez producenta Nicka Millhisera (Holy Ghost!, LCD Soundsystem), „Strange Disciple” został ukończony podczas okresu, który zespół spędzał w domu, pomiędzy seriami ubiegłorocznych koncertów. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch albumów, tym razem członkowie zespołu Ian Devaney, Aidan Noell i Alex MacKay byli w stanie rozważyć kreatywne wybory, które byłyby najbardziej atrakcyjne podczas występów na scenie, rozszerzając swoje nowofalowe, post-punkowe i napędzane syntezatorami brzmienie. Dostajemy “żywą” perkusję i więcej gitary niż kiedykolwiek wcześniej. Po raz pierwszy w historii, Nation of Language zrealizowali całkowicie analogowy proces nagrywania, pozwalając sobie na zaakceptowanie swoich niedoskonałości.
Zespół, 5 sierpnia, zagra koncert w Katowicach w ramach OFF Festival’u. Płyta “Starnge Disciple” ukaże się 15 września nakładem PIAS.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.