MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Nakibembe Embaire Group

Nakibembe Embaire Group

16/05/2023

Nyege Nyege Tapes

1. Omukazi Iwe Ongeyengula Nguli Zna Ntyo Bwenkola
2. Omulangira Mpango
3. 140 (with Gabber Modus Operandi & Wahono)
4. Baligabana
5. Bwofuna Sente Opulaninga Ekyina Kuyamba Nga Ngo Kairike
6. 160 (With Gabber Modus Operandi & Wahono)
7. Abe Nakibembe Mwaye Ga, Embaire
8. 133 (With Gabber Modus Operandi & Wahono)

Niesamowity mariaż muzyki pierwotnej i nowoczesnej technologii. Hipnotyczne rytmy wybijane przez ośmiu muzyków z wioski Nakibembe w Ugandzie na tradycyjnym, ogromnym ksylofonie, zostały poddane cyfrowym modyfikacjom. Efekt unosi i oszałamia.

Podoba Ci się album

Nakibembe Embaire Group?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.