MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Mona Polaski

Oryginał

33 Records

1. Przystanek Alaska
2. Akrobata
3. Komfortowe czernie
4. Niczyja wina
5. Wracam do siebie
6. Nic po nas nie widać
7. Świeć
8. Kolejny ostatni raz
9. Pasujesz

Oryginał jest prawdziwy, naturalny, szczery i pierwotny. Oryginał to podróż, przygoda, opowieść, obrazy, szyfry, portale i hasła zapisane w refrenach. Oryginał to echo, które pozostaje z odbiorcą na długo.

Zespół mona polaski przedstawia swój drugi album. “Oryginał” to podróż pełna zakrętów, będących sinusoidą alternatywnych brzmień i słodko-gorzkich emocji.

Najnowszy album zespołu mona polaski, który dał się poznać świetnie przyjętym debiutem — Folklor z 2019 roku, to 9 enigmatycznych utworów. Na pierwszy plan wysuwa się ich liryczny wydźwięk, za który odpowiada sprawne pióro lidera zespołu, Karola Stolarka, jednak Oryginał to codzienne historie i zmagania współczesnego świata dotykające nas wszystkich. Przystępności nadaje im przewrotnie piosenkowa forma albumu, a całość składa się na spójną formę, w której zespół umiejętnie balansuje pomiędzy syntezatorami, gitarami i wyczuwalną szczyptą elektroniki.

“Oryginał” to płyta, której realizacja trwała niemal trzy lata. Pierwsze szkice i demo powstawały w leśniczówce w dolinie Baryczy, a dalsze prace odbywały się we Wrocławiu, Miliczu i w Łodzi. Tworzyliśmy ten album w nieustannym ruchu, podróży i podczas inspirujących spotkań, co tylko dodało mu charakteru. Ta muzyka dojrzewała w nas długo i nieustannie się przeobrażała, nabierając z czasem słodko-gorzkiego, piosenkowego charakteru, z którego zasłynęliśmy przy debiucie. Poszukiwaliśmy środków muzycznych, które brzmiałyby adekwatnie do czasów, w których dzieje się akcja “Oryginału” – naszych czasów. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć — mówi zespół mona polaski. (materiały 33 Records).

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".