MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

mona polaski

Komfortowe czernie

12/06/2023

33 Records

1. Komfortowe czernie

Komfortowe czernie to kolejny singiel promujący tegoroczny album zespołu mona polaski — "Oryginał". Energetyczny numer idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat krótkich, lecz intensywnych, letnich nocy.

Piosenka została zainspirowana nocnymi spacerami i tułaczkami, po najbardziej nieoczywistych zakamarkach Łodzi. Te podróże stały się punktem wyjścia do stworzenia intensywnej emocjonalnie opowieści, która odnosi się do potrzeby bycia niewidzialnym obserwatorem, snującym się bez celu czarnym dachowcem, którego mijamy bez zastanowienia, a to właśnie on zna największe tajemnice miasta. Do utworu powstał teledysk, będący bezpośrednim podsumowaniem dotychczasowej przygody zespołu mona polaski pod szyldem Oryginał. To mona polaski od kulis, bez filtrów, oryginalnie.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.