Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Martyna Basta

Slowly Forgetting, Barely Remembering

Warm Winters Ltd.

1. Presentiment
2. Podszepnik I
3. Slowly Forgetting, Barely Remembering
4. It Could Be As It Was Forever (feat Claire Rousay)
5. Speechless Lately
6. Lullaby (for Iwo)
7. Back & Forth
8. Podszepnik II

Nowy album polskiej kompozytorki, części kolektywu Progrefonik. Urzekający atmosferą ambient. Wypowiedź bez reszty hipnotyzująca.

Basta pracuje głównie z nagraniami domowymi i terenowymi, twórczo łącząc je z klasycznymi instrumentami (takimi jak cytra i klawesyn), gitarą, głosem i dźwiękami generowanymi elektronicznie. Wydany nakładem słowackiej wytwórni Warm Winters Ltd. album „Slowly Forgetting, Barely Remembering” to emocjonalny i impresjonistyczny szkic, gdzie wyłaniające się, niesprecyzowane formy nasuwają skojarzenia miejsc, ruchów, bardziej niż ujmowalnej fizycznie materii. Słuchając tych metafizycznych kompozycji można ulec doznaniom na pchograniczu halucynacji, gdzie wzajemnie przenikają się nieregularne warstwy przestrzeni i emocji. W kompozycji „It Could Be As It Was Forever”, jako featuring pojawia się przetworzony głos amerykańskiej kompozytorki z pokrewnych obszarów muzycznej wyobraźni – Claire Rousay.

Tytuł albumu podkreśla ścisłą więź procesu tworzenia z zacierającymi się wspomnieniami, gdzieś między snem a rzeczywistością. To wypowiedź stricte introwertyczna, lecz naprawdę wzbogacająca dobrostan duszy odbiorcy. Trzeba jej tylko próbować w pochłaniającej bez reszty całości, ale warto w tym celu na trzy kwadranse odseparować wszystkie pozostałe zmysły. Zamieńcie się w słuch. Dobrej podróży!

Progrefonik jest kolektywem działającym w obszarze promocji nienormatywnej muzyki, zwłaszcza elektronicznej. To jednocześnie interdyscyplinarna platforma dająca przestrzeń artystom i artystkom wizualnym, dźwiękowym, autorom i autorkom do mówienia swoim własnym, zaangażowanym społecznie językiem.

Podoba Ci się album

Slowly Forgetting, Barely Remembering?

A te płyty znasz?

Premiera: 28/02/2024
Dziesięć bardzo pozytywnych piosenek o tym, iż warto cieszyć się małymi rzeczami. Muzyka Hachiku to idealny dowód na to, że można tworzyć radosny i uśmiechnięty pop bez popadania w szmirę.
Premiera: 28/02/2025
Mistrzowie prowokacji, dźwiękowych eksperymentów i wykręconych historii powracają. Tym razem nawiązują do życia doktora Kevorkiana i przypadku fana Judas Priest, który próbował popełnić samobójstwo. Od melodyjnej elektroniki do trash metalu.
Premiera: 21/02/2024
Ścieżka dźwiękowa do eksperymentalnego filmu, zrealizowanego przez Kristen Pilon. Pocięte fragmenty rzeczywistości - od industrialnego hałasu, przez muzykę smyczkową, kontemplacyjne fale, po klubowe bity, składają się na niesamowitą całość.
Premiera: 21/02/2024
Ponad czterdzieści minut mrocznych rytuałów odprawianych za pomocą kolażu elektroniki, szumów, dronów, ekstatycznych wokaliz i nagrań terenowych zarejestrowanych w różnych częściach świata. Przejmująca podróż przez krainę dźwiękowej ciemności.