MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Lusitanian Ghosts

Shameless

06/06/2023

European Phonographic

1. Shameless - Mono
2. Shameless - Stereo

Nowość od międzynarodowego kolektywu wskrzeszającego brzmienia dawnych instrumentów w stylu rockandrollowych klasyków.

“Shameless”, to drugi singiel z nadchodzącego albumu ‘Lusitanian Ghosts III’, który jesienią wyda portugalsko-kanadyjsko-szwedzki zespół.

Lusianian Ghosts wykorzystują zapomniane portugalskie chordofony i inne europejskie instrumenty strunowe, promując dawne brzmienia w XXI wieku. Przeobrażają je w piosenki stricte rockandrollowe, oparte na najlepszych wzorcach począwszy od Elvisa Presleya, poprzez Davida Bowie, Bryana Ferry, The Waterboys aż po Nicka Cave’a & The Bad Seeds.

Lusitanian Ghosts. Foto: Katja Ruge

Ta oryginalna grupa artystyczna patrzy w swoich tekstach ze społeczno-politycznej perspektywy, starając się budować lepszy świat. Swoje piosenki nagrywają na taśmie analogowej i wydają na winylu.

Podoba Ci się album

Shameless?

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.