MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Lusitanian Ghosts

Shameless

06/06/2023

European Phonographic

1. Shameless - Mono
2. Shameless - Stereo

Nowość od międzynarodowego kolektywu wskrzeszającego brzmienia dawnych instrumentów w stylu rockandrollowych klasyków.

“Shameless”, to drugi singiel z nadchodzącego albumu ‘Lusitanian Ghosts III’, który jesienią wyda portugalsko-kanadyjsko-szwedzki zespół.

Lusianian Ghosts wykorzystują zapomniane portugalskie chordofony i inne europejskie instrumenty strunowe, promując dawne brzmienia w XXI wieku. Przeobrażają je w piosenki stricte rockandrollowe, oparte na najlepszych wzorcach począwszy od Elvisa Presleya, poprzez Davida Bowie, Bryana Ferry, The Waterboys aż po Nicka Cave’a & The Bad Seeds.

Lusitanian Ghosts. Foto: Katja Ruge

Ta oryginalna grupa artystyczna patrzy w swoich tekstach ze społeczno-politycznej perspektywy, starając się budować lepszy świat. Swoje piosenki nagrywają na taśmie analogowej i wydają na winylu.

Podoba Ci się album

Shameless?

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.