MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Łódzki Mini Festiwal Anteny Krzyku: Kisu Min, Psychocukier, Izzy and the Black Trees

Antena Krzyku, najstarszy niezależny label w Polsce organizuje 27 maja benefit na rzecz Fundacji Ocalenie wspierającej uchodźców. Zagrają Kisu Min, Psychocukier oraz Izzy and The Black Trees.

Fundacja Ocalenie pomaga uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantkom, repatriantom i repatriantkom budować nowe życie w Polsce. Uzbierane z biletów środki zostaną w całości przekazane tym wspaniałym ludziom, m.in. na wsparcie działań przy granicy polsko-białoruskiej.

W łódzkim klubie Przestrzeń zagrają trzy zespoły związane z wytwórnią: Kisu Min, Psychocukier oraz Izzy and the Black Trees.

Harmonogram wydarzenia:

19:30 – spotkanie z Fundacją Ocalenie
20:30 – Kisu Min
21:30 – Psychocukier
22:30 – Izzy and the Black Trees

Kisu Min (co w esperanto oznacza pocałuj mnie) to zespół rockowy założony w 2016 roku w Łodzi. Tworzą go wokalistka Basia Ciupińska, gitarzystka Ola Sobańska, perkusistka Agata Pyziak oraz basista Michał Szafarz. Punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure – tak można w skrócie opisać styl ich utworów. Basia, Ola, Agata i Michał znają siłę dobrej melodii, a z drugiej strony czują, że zostali powołani na bunt. Na koncie mają dwa albumy studyjne i EP-kę; ich najnowszym wydawnictwem jest longplay City of the Revolution, który ukazał się w 2023 r. nakładem Anteny Krzyku.

Kisu Min. Foto: FF Studio

Trio Psychocukier powstało w Łodzi w połowie lat 90., stając się jednym ze sztandarowych zespołów pierwszej fali polskiego indie rocka. Psychocukier łączył dynamiczny rockowy songwriting z odniesieniami do muzyki lat 70., nawiązując do krautrocka, improwizując i eksplorując hałas oraz elektronikę. Za kilka dni, 21 kwietnia 2023 r., ukaże się ich szósta płyta “Tu i Teraz”. To kolejny odważny krok na drodze poszukiwań zespołu, album całkowicie instrumentalny, który jednak ma do powiedzenia bardzo wiele. Na koncercie Psychocukier zaprezentuje m.in. wydane na nim utwory.

Psychocukier. Foto: Wojtek Bryndel

Line-up zamyka Izzy and the Black Trees – poznański kwartet, w którego muzyce nastrojowa americana i slowcore koegzystują z post-punkową energią. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages. W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Od tego czasu wydali dwie płyty studyjne, z których ostatnia to Revolution Comes In Waves (2022).

Izzy and the Black Trees. Foto: Łukasz Łukasiewicz

A o tych koncertach wiesz?

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
"We are a rock'n'roll band. And a pop band. And an industrial groove machine. We are intellectual love gods." Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii zawita jesienią do Łodzi na Festiwal Soundedit. Panie i Panowie, The Sisters Of Mercy.