MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Łódzki Mini Festiwal Anteny Krzyku: Kisu Min, Psychocukier, Izzy and the Black Trees

Antena Krzyku, najstarszy niezależny label w Polsce organizuje 27 maja benefit na rzecz Fundacji Ocalenie wspierającej uchodźców. Zagrają Kisu Min, Psychocukier oraz Izzy and The Black Trees.

Fundacja Ocalenie pomaga uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantkom, repatriantom i repatriantkom budować nowe życie w Polsce. Uzbierane z biletów środki zostaną w całości przekazane tym wspaniałym ludziom, m.in. na wsparcie działań przy granicy polsko-białoruskiej.

W łódzkim klubie Przestrzeń zagrają trzy zespoły związane z wytwórnią: Kisu Min, Psychocukier oraz Izzy and the Black Trees.

Harmonogram wydarzenia:

19:30 – spotkanie z Fundacją Ocalenie
20:30 – Kisu Min
21:30 – Psychocukier
22:30 – Izzy and the Black Trees

Kisu Min (co w esperanto oznacza pocałuj mnie) to zespół rockowy założony w 2016 roku w Łodzi. Tworzą go wokalistka Basia Ciupińska, gitarzystka Ola Sobańska, perkusistka Agata Pyziak oraz basista Michał Szafarz. Punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure – tak można w skrócie opisać styl ich utworów. Basia, Ola, Agata i Michał znają siłę dobrej melodii, a z drugiej strony czują, że zostali powołani na bunt. Na koncie mają dwa albumy studyjne i EP-kę; ich najnowszym wydawnictwem jest longplay City of the Revolution, który ukazał się w 2023 r. nakładem Anteny Krzyku.

Kisu Min. Foto: FF Studio

Trio Psychocukier powstało w Łodzi w połowie lat 90., stając się jednym ze sztandarowych zespołów pierwszej fali polskiego indie rocka. Psychocukier łączył dynamiczny rockowy songwriting z odniesieniami do muzyki lat 70., nawiązując do krautrocka, improwizując i eksplorując hałas oraz elektronikę. Za kilka dni, 21 kwietnia 2023 r., ukaże się ich szósta płyta “Tu i Teraz”. To kolejny odważny krok na drodze poszukiwań zespołu, album całkowicie instrumentalny, który jednak ma do powiedzenia bardzo wiele. Na koncercie Psychocukier zaprezentuje m.in. wydane na nim utwory.

Psychocukier. Foto: Wojtek Bryndel

Line-up zamyka Izzy and the Black Trees – poznański kwartet, w którego muzyce nastrojowa americana i slowcore koegzystują z post-punkową energią. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages. W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Od tego czasu wydali dwie płyty studyjne, z których ostatnia to Revolution Comes In Waves (2022).

Izzy and the Black Trees. Foto: Łukasz Łukasiewicz

A o tych koncertach wiesz?

10 kwietnia, 2024
Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
19 kwietnia, 2024
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
29 lutego, 2024
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
2 lipca, 2024
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.