MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Lisa Gerrard i Jules Maxwell z projektem Burn na Festiwalu Soundedit

Lisa Gerrard i Jules Maxwell wystąpią na jedynym w Polsce koncercie 1 lipca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Będzie to jednocześnie premiera koncertowego wydawnictwa dokumentującego album „Burn”.

Koncert będzie okazją, aby na żywo posłuchać ich wspólnego wykonania muzyki z albumu „Burn”, wydanego w 2021 r. Z nagranej w studiu Lisy improwizacji powstało dzieło, którego prezentacja na żywo stanowi świeżą i pełną zaskoczeń interpretację. Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco. Artyści zaplanowali nie tylko specjalne aranżacje swoich utworów, ale również zadbali o ich wizualną oprawę. Jej bazą są filmy autorstwa polskich reżyserów: Michała Sosny i Jacoba Chelkowskiego oraz uznanego angielskiego animatora Davida Danielsa.

Lisa Gerrard

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki, kontralt o wyjątkowej barwie, który usłyszeć można nie tylko w nagraniach Dead Can Dance, ale i w solowych projektach. Uznanie przyniósł jej udział (wraz z Hansem Zimmerem) w powstaniu ścieżki dźwiękowej dla filmu „Gladiator”. Soundtrack zdobył Złoty Glob, otrzymał też nominacje do nagród BAFTA i Oscara.

Lisa chętnie koncertuje w Polsce, gdzie ma wielu oddanych fanów, dla których występowała z Dead Can Dance, Hansem Zimmerem i Zbigniewem Preisnerem.

Jules Maxwell

Irlandzki kompozytor teatralny oraz filmowy, klawiszowiec w zespole Dead Can Dance.

Koncert Lisy Gerrard i Julesa Maxwella odbędzie się 1 lipca (sobota) o godz. 19.00, w Teatrze Wielkim w Łodzi (Plac Dąbrowskiego). Bilety w cenie od 99 zł do 249 zł są dostępne wyłącznie na na portalu bilety24.pl.

A o tych koncertach wiesz?

10 kwietnia, 2024
Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
19 kwietnia, 2024
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
29 lutego, 2024
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
2 lipca, 2024
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.