MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Lisa Gerrard i Jules Maxwell z projektem Burn na Festiwalu Soundedit

Lisa Gerrard i Jules Maxwell wystąpią na jedynym w Polsce koncercie 1 lipca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Będzie to jednocześnie premiera koncertowego wydawnictwa dokumentującego album „Burn”.

Koncert będzie okazją, aby na żywo posłuchać ich wspólnego wykonania muzyki z albumu „Burn”, wydanego w 2021 r. Z nagranej w studiu Lisy improwizacji powstało dzieło, którego prezentacja na żywo stanowi świeżą i pełną zaskoczeń interpretację. Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco. Artyści zaplanowali nie tylko specjalne aranżacje swoich utworów, ale również zadbali o ich wizualną oprawę. Jej bazą są filmy autorstwa polskich reżyserów: Michała Sosny i Jacoba Chelkowskiego oraz uznanego angielskiego animatora Davida Danielsa.

Lisa Gerrard

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki, kontralt o wyjątkowej barwie, który usłyszeć można nie tylko w nagraniach Dead Can Dance, ale i w solowych projektach. Uznanie przyniósł jej udział (wraz z Hansem Zimmerem) w powstaniu ścieżki dźwiękowej dla filmu „Gladiator”. Soundtrack zdobył Złoty Glob, otrzymał też nominacje do nagród BAFTA i Oscara.

Lisa chętnie koncertuje w Polsce, gdzie ma wielu oddanych fanów, dla których występowała z Dead Can Dance, Hansem Zimmerem i Zbigniewem Preisnerem.

Jules Maxwell

Irlandzki kompozytor teatralny oraz filmowy, klawiszowiec w zespole Dead Can Dance.

Koncert Lisy Gerrard i Julesa Maxwella odbędzie się 1 lipca (sobota) o godz. 19.00, w Teatrze Wielkim w Łodzi (Plac Dąbrowskiego). Bilety w cenie od 99 zł do 249 zł są dostępne wyłącznie na na portalu bilety24.pl.

A o tych koncertach wiesz?

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
"We are a rock'n'roll band. And a pop band. And an industrial groove machine. We are intellectual love gods." Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii zawita jesienią do Łodzi na Festiwal Soundedit. Panie i Panowie, The Sisters Of Mercy.