MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Liam Gallagher & John Squire

Just Another Rainbow

05/01/2024

Warner

1. Just Another Rainbow

Legendy Manchesteru - Liam Gallagher z Oasis i John Squire z The Stone Roses połączyli siły. Efektem ich współpracy jest utwór "Just Another Rainbow".

Dla mnie najbardziej oczywistym wyjaśnieniem “Just Another Rainbow” jest to, że opowiada o rozczarowaniu, o tym, że nigdy nie dostajesz tego, czego naprawdę chcesz. Nie lubię jednak wyjaśniać znaczenia piosenek, myślę, że to przywilej słuchacza. Dla mnie jest to również jeden z najbardziej podnoszących na duchu utworów, jakie razem stworzyliśmy, co w sumie jest dość dziwne – mówi John.
 
Wszyscy zawsze myślą o Johnie jako o gitarzyście, ale on jest też znakomitym autorem piosenek. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Na świecie jest zdecydowanie za mało jego muzyki. Dobrze było go widzieć znów piszącego. Melodie są mega, a gitary to oczywistość. Ale myślę, że nawet jeśli zdejmiesz te gitary i zagrasz wszystkie piosenki na akustyku, to one i tak powalą cię na kolana – dodaje Liam
 
Choć jest to pierwsza współpraca duetu, panowie po raz pierwszy znaleźli się w jednym pomieszczeniu w 1989 roku.  Szesnastoletni wówczas Liam uczestniczył w koncercie The Stone Roses w Manchesterze w czasie, gdy promowali debiutancki album, który, jak zapewnia muzyk Oasis, zmienił jego życie.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/02/2024
21 letnia mieszkanka Brooklynu spędziła miesiące pracując nad zupełnie nowym podejściem do konstruowania linii wokalnych. Efekt jest intrygujący, a płyta ukaże się w maju.
Premiera: 24/02/2024
Muzyk zespołu The Coral zapowiada solowy album. "Lotus & The Butterfly" - "folkowo psychodeliczny soundtrack do zapomnianego filmu drogi" ukaże się 29.03. Tymczasem mamy próbkę czyli singiel "Sweet Love".
Premiera: 23/02/2024
Adrianne Lenker, znana z zespołu Big Thief, udostępniła nowy singiel "Fool" pochodzący z jej nadchodzącego solowego albumu "Bright Future", który ukaże się 22.03.
Premiera: 23/02/2024
Morgan Harper-Jones prezentuje nowy singiel "2D", który pochodzi z jej debiutanckiego albumu „Up To The Glass”. Płyta ukaże się 22 marca.