MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Lankum

False Lankum

Rough Trade

1. Go Dig My Grave
2. Clear Away in the Morning
3. Fugue I
4. Master Crowley's
5. Newcastle
6. Fugue II
7. Netta Perseus
8. The New York Trader
9. Lord Abore and Mary Flynn
10. Fugue III
11. On a Monday Morning
12. The Turn

Mroczne historie rodem z ludowych pieśni, opowiadane przy dźwiękach apokaliptycznie brzmiącego folku. Napięcie niepostrzeżenie rozwija się od prostej, surowej melodii do drapieżnego finału burzy dźwięków, która wywołuje przedwieczne, irlandzkie demony.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.