MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

LA PRIEST

Star

Domino Recordings

1.Star

Kolejna próbka z nadchodzącej płyty Sama Eastgate'a AKA LA Priest. Premiera w maju.

LA Priest, aka Sam Eastgate, wypuszcza kolejną próbkę z nadchodzącej płyty – rozmarzony, pięknie transowy “Star”.

Opowieść Sama na temat tego, jak to jest być duchem, jego delikatny wokal i gitara w stylu George’a Harrisona wesoło współgrają, ożywiając wizję widma, o którym śpiewa. „Kiedy mieszkałem w Meksyku, nic nie wydawało mi się prawdziwe i przypominało mi to ludzi, za którymi tęskniłem” — wspomina. „Chodziłem po ulicach o zachodzie słońca i w nocy z psem, którego tam znalazłem i wtedy wymyśliłem tę piosenkę”.

Znany jako Sam Dust i LA Priest, Sam Eastgate zbudował reputację przewrotnego, nieprzewidywalnego muzyka, konsekwentnie wprowadzającego innowacje w trakcie swojej pracy z nieistniejącym już zespołem Late Of The Pier, cenionej współpracy Soft Hair z Connanem Mockasinem, a także solowej kariery.

Podczas tworzenia najnowszej płyty, “Fase Luna”, Sam postawił sobie za zadanie napisać więcej tekstów i więcej śpiewać, przedstawiając swój wokal jako następny instrument łączący kolejne utwory. Bez żadnego syntezatora w zasięgu wzroku, jest to najbardziej organiczna płyta LA Priest jak dotąd. Z perkusją ułożoną przez lokalnego muzyka Carlosa Gabriela Favela w Meksyku, kiedy Sam nucił melodie. To album, podczas nagrywania którego Sam był najbliżej współczesnej technologii korzystając z  narzędzia do tłumaczenia, którego użył do napisania hiszpańskich słów w “Sail On”. Surowy i niefiltrowany “Fase Luna” oferuje bilet w jedną stronę do innego świata. I jak zawsze w przypadku Sama Eastgate’a, pokazuje jego drogę do muzyki wymagającej niesamowitej podróży.

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.