MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

LA PRIEST

Star

12/04/2023

Domino Recordings

1.Star

Kolejna próbka z nadchodzącej płyty Sama Eastgate'a AKA LA Priest. Premiera w maju.

LA Priest, aka Sam Eastgate, wypuszcza kolejną próbkę z nadchodzącej płyty – rozmarzony, pięknie transowy “Star”.

Opowieść Sama na temat tego, jak to jest być duchem, jego delikatny wokal i gitara w stylu George’a Harrisona wesoło współgrają, ożywiając wizję widma, o którym śpiewa. „Kiedy mieszkałem w Meksyku, nic nie wydawało mi się prawdziwe i przypominało mi to ludzi, za którymi tęskniłem” — wspomina. „Chodziłem po ulicach o zachodzie słońca i w nocy z psem, którego tam znalazłem i wtedy wymyśliłem tę piosenkę”.

Znany jako Sam Dust i LA Priest, Sam Eastgate zbudował reputację przewrotnego, nieprzewidywalnego muzyka, konsekwentnie wprowadzającego innowacje w trakcie swojej pracy z nieistniejącym już zespołem Late Of The Pier, cenionej współpracy Soft Hair z Connanem Mockasinem, a także solowej kariery.

Podczas tworzenia najnowszej płyty, “Fase Luna”, Sam postawił sobie za zadanie napisać więcej tekstów i więcej śpiewać, przedstawiając swój wokal jako następny instrument łączący kolejne utwory. Bez żadnego syntezatora w zasięgu wzroku, jest to najbardziej organiczna płyta LA Priest jak dotąd. Z perkusją ułożoną przez lokalnego muzyka Carlosa Gabriela Favela w Meksyku, kiedy Sam nucił melodie. To album, podczas nagrywania którego Sam był najbliżej współczesnej technologii korzystając z  narzędzia do tłumaczenia, którego użył do napisania hiszpańskich słów w “Sail On”. Surowy i niefiltrowany “Fase Luna” oferuje bilet w jedną stronę do innego świata. I jak zawsze w przypadku Sama Eastgate’a, pokazuje jego drogę do muzyki wymagającej niesamowitej podróży.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.